Nejnovější zprávy: Rožnov pod Radhoštěm připravuje moravsko-slovenskou kuchařku receptů pro školy Tři desítky lidí ze Zlínského kraje bojují s kovidem. Hejtmanství nabádá k očkování

Aktuálně

Záchrana po ruce. Ve Valašských Kloboukách umístili na náměstí automatický defibrilátor

Město Valašské Klobouky pořídilo pro veřejnost dostupný automatický defibrilátor, který může pomoct při laické resuscitaci u srdeční zástavy.


Autor: Město Valašské Klobouky

V krizové situaci, kdy po úrazu nebo vlivem náhlé příhody dojde k ohrožení lidského zdraví a života, bývá pro úspěšnou záchranu rozhodující okamžitá první pomoc. Radnice proto v prostoru bankomatu České spořitelny na Masarykově náměstí umístila defibrilátor. Pro veřejnost bude dostupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Místo je podle vedení radnice praktické nejen pro svou nepřetržitou dostupnost, ale také z hlediska konání velkých kulturních akcí a jiných shromáždění v centru města. Přístroj je tu navíc ochráněný před povětrnostními vlivy a díky kamerovému dohledu je také zajištěný proti zneužití.

„Když lidé zavolají na linku 155 a budou pro někoho ze svého okolí žádat pomoc od zdravotnické záchranné služby, mohou ho záchranáři po vyhodnocení situace informovat o uložení defibrilátoru, který by mohl během času do příjezdu zdravotníků významně pomoci. Informaci o umístění přístroje lidé najdou také v aplikaci Záchranka. Defibrilátor při své činnosti sděluje uživatelům jednotlivé pokyny, a tak jeho obsluhu zvládnou i laici,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.