Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Společnost

Z bývalého obchodu v Kroměříži Trávníku bude komunitní a kulturní centrum

​Kroměřížská radnice připravuje přestavbu bývalého obchodu v části města Trávník na komunitní a kulturní středisko.


Autor: Město Kroměříž

„Osadní výbor Trávníku projevil zájem o to, aby byl bývalý obchod využit pro potřeby občanů, a to jako místo jejich setkávání, rodinných oslav či pořádání menších kulturních akcí,“ poznamenal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Náklady na kompletní přestavbu včetně nové kanalizace a rozvodů vody, elektřiny a topení jsou podle zpracované studie odhadovány zhruba na 3,5 milionu korun. Radní města uložili odboru regionálního rozvoje zajistit vypracování dalších stupňů projektové dokumentace, která by měla být hotová do konce příštího roku.

Budova byla postavena v roce 1985. Po přestavbě by v bývalém obchodě měl být sál s technickým zázemím, sociálním zařízením, kuchyňkou, skladem nábytku a úklidovou místností. Počítá se také s bezbariérovým přístupem pro invalidní a imobilní osoby.

Radnice do místních částí investuje pravidelně. V nedávné minulosti v nich například vybudovala několik sportovišť. Letos například opravila střechu v kulturním a společenském areálu Žlíbek v Těšnovicích. Výměna krytiny na pergolách přišla na téměř půl milionu korun.