Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Policie & Hasiči

​Všímavost školaček pomohla strážníkům dopadnout zloděje

Minimálně velké poděkování si zaslouží dvojice školaček z Valašského Meziříčí. Nejen, že si všimly podezřelého chování 32letého muže, ale všechno oznámily na služebně místní městské policie. Strážníci díky tomu dopadli lapku i s odcizenými věcmi.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

Když v pátek 12. srpna v podvečer uviděla děvčata při jízdě na kole po ulici Žerotínova muže, který se zahradním nářadím v rukou přeskočil plot jednoho z rodinných domů, nezaváhala ani na okamžik.

„Zamířila rovnou na naši nedalekou služebnu a kolegům předala detailní popis pachatele. Strážnici tak vzápětí na zmíněné ulici opravdu zastavili muže na kole, které bylo doslova ověšeno elektrickou motorovou pilou, křovinořezem, sekerami a dalším zahradním příslušenstvím,“ uvedl Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí.

Celá událost je o to kurióznější, že ještě během ztotožňování zloděje se na strážníky obrátil jeden z poškozených. „Ten uvedl, že mu pachatel před chvíli ukradl z prádelní šňůry na zahradě černé tričko a poté ujel na kole. Pro podezření z přečinu krádeže proto kolegové předali zadrženého muže Policii ČR,“ navázal Jan Camfrla s tím, že: „Oběma děvčatům bych chtěl moc poděkovat za všímavost a duchaplnou reakci. Díky jejich pomoci jsme dokázali pachatele dopadnout jen chvíli po činu a zabránit mu tak v dalších krádežích.“