Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Vsetínská radnice odtahuje odstavená auta

V uplynulých týdnech vytipovali strážníci ve Vsetíně tři odstavená vozidla bez platné STK, která dlouhodobě blokovala místa na parkovacích plochách. Město je nechalo na náklady majitelů odtáhnout.

"Ačkoliv se snažíme navyšovat kapacity parkovacích ploch ve městě, zejména v centru a na sídlištích jich v důsledku rostoucího počtu vozidel zůstává nadále nedostatek. Proto strážníci městské policie a pracovníci městského úřadu mimo jiné vyhledávají vozy, které nejsou způsobilé provozu a parkovací místa blokují ostatním motoristům. Ne všechny takové případy ale jsou schopni sami zjistit. Proto jsem rád, že nám pomáhají aktivním přístupem i sami občané. Stalo se tak třeba letos na jaře, kdy nás občané upozornili na dvě odstavená vozidla bez platné STK, která dlouhodobě zabírala místa v Kolonce,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že další obdobný případ zjistili pracovníci radnice na Ohradě.

Provozovatelům těchto tří tzv. dlouhodobě odstavených vozidel, tedy vozů, které mají déle než půl roku propadlou STK a parkovaly na veřejných plochách, radnice zaslala výzvu k vyřešení situace. „Protože však v zákonné dvouměsíční lhůtě od doručení výzvy k nápravě nedošlo, nechalo město Vsetín, jako vlastník pozemní komunikace, uvedená vozidla odtáhnout a odstavit v areálu Technických služeb města Vsetína. Náklady s tím spojené bude po provozovatelích vozů vymáhat,“ doplnila Jana Halašová, která má na radnici na starost majetkovou správu komunikací.

Podle jejích dalších slov nyní běží zákonná tříměsíční lhůta, ve které si majitelé mohou vozy vyzvednout a zajistit jejich provozuschopnost či ekologickou likvidaci. „Pokud takto neučiní, podáme návrh k silničnímu správnímu úřadu na prodej vozidel ve veřejné dražbě,“ uzavřela Halašová.