Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Aktuálně

Vsetín pokračuje v rekonstrukci bytů zvláštního určení

Město Vsetín v uplynulých dnech dokončilo rekonstrukci čtyř bytů zvláštního určení v domě s pečovatelskou službou č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka na Ohradě.


Autor: Město Vsetín

Ve Vsetíně dokončili rekonstrukci čtyř bytů v domě s pečovatelskou služou a vzápětí tamtéž zahájilo opravu dalších tří bytových jednotek. Celkem dva byty pak v současné době opravuje i v domech s pečovatelskou službou č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou na Rybníkách.

Dům na ulici Generála Klapálka disponuje celkem 44 byty 1 + kk, z nichž tři byly rekonstruovány v roce 2017 a osm v loňském roce. Letos přišla řada na celkem sedm bytových jednotek, přičemž práce jsou rozděleny do dvou etap. „V rámci té první, která skončila na začátku května, se rekonstrukce dočkaly čtyři byty. Ve druhé etapě opravíme tři jednotky. Stavební práce již započaly a dokončeny by měly být v úvodu srpna,“ přiblížil starosta Jiří Růžička s tím, že rekonstrukci provádí vsetínská společnost Stabet, která ve veřejné soutěži nabídla cenu za realizaci ve výši 3,16 milionu korun bez DPH.

V domech č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou město vlastní dohromady 64 bytů. Celkem 45 z nich již prošlo rekonstrukcí. „Ve druhé polovině května zahájila společnost Stabet opravu dalšího bytu 1 + kk v domě číslo 1579 a bytu 2 + kk v domě číslo 1580. Termín dokončení je stanoven na závěr srpna,“ konstatoval starosta s tím, že v tomto případě by náklady měly dosáhnout hodnoty 1,14 milionu korun bez DPH.

„Rekonstrukce bytů zvláštního určení ve všech případech spočívají ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění příček, nanesení omítek a obkladů, montáž rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC,“ vyjmenoval starosta Růžička.