Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Společnost

Vsetín podpoří příchod lékařů a jiných potřebných profesí

Město Vsetín plánuje systematicky podpořit příchod nových zubních lékařů, pracovníků dalších lékařských profesí, psychologů, pedagogů a jiných pro zdraví a život občanů důležitých profesí, kterých je v poslední době ve Vsetíně nedostatek.


Autor: Město Vsetín

Nově vytvořená pravidla pro podporu potřebných profesí schválili vsetínští radní. Navrhovaný materiál ale ještě podléhá schválení zastupitelstva, které se jím bude zabývat na zářijovém jednání.

„V současné době město poskytuje lékařům a pedagogům podporu například formou pronájmu nebytových prostor za zvýhodněných podmínek, přednostním přidělením bytů a také například vyhrazením parkovacího místa. V oblasti bydlení dlouhodobě spolupracujeme se Vsetínskou nemocnicí,“ vyjmenoval starosta Jiří Růžička a dodal: „Nová pravidla vnášejí do současné formy pomoci systém a nabízejí také benefity navíc, například finanční příspěvek na nezbytné vybavení ordinace až do výše půl milionu korun.“

Přijetím podpory ze strany města se žadatel zaváže k minimálně pětiletému působení na území Vsetína. Všechny žádosti o podporu budou posuzovány individuálně a budou podléhat schválení rady města. V případě finanční podpory pak schválí její vyplacení zastupitelé.