Nejnovější zprávy: Kroměříž vydala knižního průvodce – v češtině i v angličtině Zbytky z kaprů zaujaly vědce ze zlínské univerzity

Společnost

​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná

Zlínská zoo v sobotu 1. října nabídne letošní první večerní lampionové prohlídky. Po tři říjnové sobotní večery, konkrétně 1., 8. a 15. října, budou moci návštěvníci zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také zámku Lešná.


Autor: Zoo Zlín

Večerní návštěvu zlínské zoo zpestří povídání průvodců formou vedených prohlídek. První skupina vyrazí z nádvoří zámku v 18.00, další ji budou následovat v pravidelných intervalech. Ta poslední odstartuje v 19.15. Během přibližně dvouhodinové prohlídky se návštěvníci získají zajímavé informace o chovaných zvířatech a také o letošních i připravovaných novinkách.

Prodej lampionů

U hlavního i sezónního vstupu bude možné zakoupit celou lampionovou soupravu - tzn. lampion a držátko se žárovkou. Prodej začíná v 16.00 hodin.

Seznamte se s hrabaty Seilerny

Originální program nabídne zámek Lešná. Průvodci v dobových kostýmech všechny zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. Lidé se potkají se zakladatelem zámku hrabětem Františkem Josefem Seilernem a jeho manželkou hraběnkou Saroltou, s jejich dětmi - synem Josefem Karlem a dcerou Ilonou, ale také s komornými. První zámecká prohlídka začíná v 18.00 hod., ta poslední odstartuje ve 20.40 hod.

Restaurace a zooshopy

Občerstvení zajistí restaurace Tyrol, Limpopo a Neapolitáno, k dispozici bude také Kefabar v Etiopii. Otevřeny budou i prodejny suvenýrů u hlavního a sezónního vstupu, od japonské zahrady k tropické hale bude jezdit vláček.

Během lampionových prohlídek budou tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, pavilon žiraf a slonů otevřeny do 21.00 hod. Cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu.

Pokladny hlavního a sezónního vstupu budou během večerních prohlídek otevřeny do 19.30 hod., celý areál zoo pak do 21.30 hod.