Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Ve Valašských Kloboukách celebroval mši velvyslanec Vatikánu

Valašské Klobouky si letos připomínají 260. výročí vztyčení mariánského sloupu na Masarykově náměstí. Město díky tomu navštívil velvyslanec Vatikánu apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.


Autor: Město Valašské Klobouky

Velvyslanec Vatikánu ve čtvrtek 3. června na náměstí odsloužil mši. Pak se setkal s vedením valašskokloboucké radnice.

„Pan nuncius Charles Daniel Balvo přijal pozvání římskokatolické farnosti a města Valašské Klobouky a celebroval krásnou slavnostní bohoslužbu přímo u mariánského sloupu na Masarykově náměstí. Během jeho soukromého odpoledního programu jej také čekala návštěva farního kostela s varhanním koncertem, komentovaná prohlídka místních památek i oficiální přijetí na radnici,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Mariánský sloup se sochou Panny Marie Assumpty byl zbudován nákladem Tobiáše Tomaštíka v roce 1761. Na jeho vrcholu je pozlacená socha korunované Panny Marie s korunovaným Jezulátkem na levé ruce (dítě drží v levé ruce jablko) a s žezlem v ruce pravé. Panna Marie stojí na srpku měsíce, symbolu čistoty a panenství. V nižší partii zdobí mariánský sloup další čtyři plastiky, a to archanděla Rafaela s malým Tobiášem a svatých Floriána, Vendelína a Tekly.