Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Kultura

​Valašské záření letos poprvé třídenní. Nabídne Richarda Müllera i filharmonii

Přípravy multižánrového festivalu Valašské záření ve Vsetíně jsou v plném proudu. Nadcházející čtyřiadvacátý ročník přinese opět na dvou pódiích v centru města pestrý kulturní program.


Autor: Radovan Kocúrek

Pro návštěvníky připravují pořadatelé hned několik novinek – jednou z nich je, že festival bude letos poprvé probíhat po tři dny – od pátku 9. do neděle 11. září. Festivalovou premiéru zažije také koncert Filharmonie Hradec Králové, a to na pódiu na Svárově pod širým nebem. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

„Přípravy dalšího ročníku Valašského záření jsou v plném proudu. Letošní program bude opět, jak jeho název napovídá, žánrově pestrý. Návštěvníci se můžou těšit na koncerty Richarda Müllera, Václava Neckáře, na Michala Hrůzu s kapelou nebo na zpěvačku Olgu Lounovou. Dalšími účinkujícími budou kapela Lokomotiva v čele s frontmanem Petrem Vondráčkem nebo legenda české country muziky skupina Plavci,“ vyjmenoval starosta Vsetína Jiří Růžička s tím, že koncert slovenského zpěváka Richarda Müllera s kapelou proběhne v pátek večer v domě kultury a bude jediným placeným vystoupením.

Velkým lákadlem pro návštěvníky festivalu bude také tradiční sobotní Tajný koncert, jehož vystupující interpret zůstane až do poslední chvíle utajen a nově také koncert filharmonie. „V rámci pestrosti programu jsme se letos rozhodli pro novinku, a to koncert filharmoniků z Hradce Králové, kteří zahrají slavné muzikálové, filmové, popové a rockové melodie. Tento koncert se uskuteční v neděli vpodvečer pod širým nebem na hlavním pódiu na Svárově, v případě nepříznivého počasí proběhne ve velkém sále domu kultury,“ vysvětlil místostarosta pro kulturu a cestovní ruch Pavel Bartoň.