Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Společnost

Valašské Klobouky lákají turisty na komentované prohlídky města

Oblíbené komentované prohlídky ve Valašských Kloboukách letos lákají na prohlídky historických objektů, které nejsou veřejnosti běžně otevřené. Na programu jsou klobucké dřevěnice, kaple svatých Cyrila a Metoděje nebo dům Josefa Bratmanna.


Autor: Město Valašské Klobouky

„Komentované prohlídky mohou turisté a další návštěvníci zažít hned v několika termínech v červenci a srpnu, stačí si vybrat a poznačit do kalendářů. Mohou vstoupit do cyrilometodějské kaple a dozvědět se o historii stavby i příběhu Bohumíra Lindauera, slavného malíře Maorů, který se podílel na výzdobě. Nebo mohou poznat dvě z dochovaných valašských chalup, podívat se do interiérů a v nich zastihnout některého z místních řemeslníků,“ přiblížil Petr Odehnal, historik městského muzea.

„Milovníkům architektury doporučujeme přijmout pozvání do domu Josefa Bratmanna, který je vůbec první secesní stavbou na českém území, navíc vystavěnou podle návrhu zdejšího rodáka, architekta Huberta Gessnera,“ dodal.

Kompletní program a termíny prohlídek si stáhněte zde.

V závěru prázdnin, v sobotu 27. srpna, vyvrcholí seriál komentovaných prohlídek dalším ročníkem akce Živé dřevěnice. Při ní se v chalupách znovu usídlí atmosféra jako z dob našich předků, budou k vidění ukázky řemesel a tradic, k ochutnání pokrmy valašské gastronomie a k pobavení zahrají a zazpívají muzikanti.