Nejnovější zprávy: Rožnov pod Radhoštěm připravuje moravsko-slovenskou kuchařku receptů pro školy Tři desítky lidí ze Zlínského kraje bojují s kovidem. Hejtmanství nabádá k očkování

Společnost

V Uherském Hradišti masivně vysazovali květiny. Na jaře se město rozzáří barvami

Hned na dvou místech v Uherském Hradišti vysazovali ve velkém cibuloviny květin. Tulipány, narcisy, ozdobné česneky, ale i narcisy a krokusy vykouknou díky tomu ze země na jaře příštího roku.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Okrasné pásy květin podél komunikací, které přispívají k esteticky hodnotnému vzhledu veřejných prostranství, město vysazuje pravidelně již několik let.

Jedná se o lokality Jezuitská zahrada – podél ulice Kollárova (naproti autobusové zastávky) a o úsek na třídě Maršála Malinovského – po pravé straně ve směru od Kunovic (pás trávy mezi silnicí a cyklostezkou podél Penny Marketu a benzínové stanice OMV), pokračující v oblouku v odbočce na Sady.

V první lokalitě byla vysazena směs Prima Blumberg kvetoucí ve středním až pozdním jaru. Je laděna do růžova a půjde o tulipány, narcisy a ozdobné česneky.

Ve druhé lokalitě je vysazena směs Prima Profit kvetoucí v brzkém jaru a směs barev bude žlutá, oranžová a červená. Vysazeny byly tulipány, narcisy a krokusy. Podobná výsadba byla už letos na jaře k vidění podél ulice Jiřího z Poděbrad.

Podmínky pro sázení byly výborné, věříme, že se to na jaře příštího roku odrazí na výsledném vizuálním efektu.