Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Společnost

​V bývalém internátu sklářské školy vznikne 50 startovacích bytů

Radnice ve Valašském Meziříčí plánuje vybudovat desítky nových nájemních bytů. Pro tento účel koupí budovu K1 v ulici Zašovská.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Dřívější internát sklářské školy odkoupila v roce 2018 s podporou města Diakonie ČCE - středisko ve Valašském Meziříčí. Původně zde chtěli vybudovat sociální bydlení s terénními a ambulantními službami. Tento záměr se ale nyní ukázal jako nerealizovatelný a proto Diakonie nabídla budovu ke koupi městu,“ popsal situaci místostarosta Josef Vrátník.

Vedení města se několikrát sešlo s představiteli zmíněné organizace a jednalo o podmínkách prodeje včetně kupní ceny. „Nakonec se nám podařilo dohodnout na kompromisní částce ve výši 17,9 milionu korun. Tento objekt je pro město o to cennější, že zde můžeme vybudovat cirka 50 startovacích nájemních bytů zejména pro mladé rodiny.

Jedná se tak o další krok vedoucí k podpoře a rozvoji bydlení v našem městě,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek. Zastupitelé nákup budovy od Diakonie podpořili. Už příští rok by tak mohlo město začít s přípravou projektu na vznik nových bytů.