Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Uherské Hradiště rozšiřuje informační systém ve městě. Nové vitríny přijdou na 2,5 milionu

Zlepšení informovanosti a orientace návštěvníků a obyvatel města v nabídce pořádaných akcí je cílem nové investice do vitrín v Uherském Hradišti. Radnice nainstaluje v ulicích města přes tři desítky nových vitrín.

Ilustrační foto
Autor: Město Uherské Hradiště

O šest nových informačních hnízd po pěti vitrínách a tři samostatně stojící vitríny chce město Uherské Hradiště rozšířit svůj informační a navigační systém. . Náklady 2,5 milionu korun by měla z poloviny pokrýt dotace ministerstva pro místní rozvoj.

Město Uherské Hradiště v roce 2018 realizovalo 1. etapu modernizace informačního a navigačního systému, při které se ve městě objevily nové rozcestníky i rozcestníky s mapou, informační tabule s mapou města, uvítací tabule, výlepové sloupy, informační tabulky na památkově chráněné objekty a významné turistické objekty.

„Tento projekt navazuje na 1. etapu z roku 2018, kde jsme byli úspěšní v podobné výzvě a zrealizovali rozcestníky, mapy města a informační tabule na památkově chráněných či významně turistických objektech. Nyní se jedná o 2. etapu tohoto procesu, při které jde o rozšíření, úpravu a vizuálního sjednocení prezentačních ploch příspěvkových organizací města,“ informoval starosta města Stanislav Blaha.

Informační plochy budou sloužit aktivitám příspěvkových organizací města v oblasti kultury a cestovního ruchu - Městským kinům, Slováckému divadlu, Klubu kultury, Městskému informačnímu centru, Knihovně B. B. Buchlovana, ale i Parku a Skanzenu Rochus či Slováckému muzeu.

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo pro rok 2022 výzvu k předkládání žádostí o dotace v rámci programu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu, jehož cílem je podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v regionech. Město podalo do této výzvy projekt pod názvem „Informační a navigační systém města, etapa 2“, ministerstvo projekt doporučilo do druhé etapy administrace.