Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Společnost

Uherské Hradiště rozšiřuje informační systém ve městě. Nové vitríny přijdou na 2,5 milionu

Zlepšení informovanosti a orientace návštěvníků a obyvatel města v nabídce pořádaných akcí je cílem nové investice do vitrín v Uherském Hradišti. Radnice nainstaluje v ulicích města přes tři desítky nových vitrín.

Ilustrační foto
Autor: Město Uherské Hradiště

O šest nových informačních hnízd po pěti vitrínách a tři samostatně stojící vitríny chce město Uherské Hradiště rozšířit svůj informační a navigační systém. . Náklady 2,5 milionu korun by měla z poloviny pokrýt dotace ministerstva pro místní rozvoj.

Město Uherské Hradiště v roce 2018 realizovalo 1. etapu modernizace informačního a navigačního systému, při které se ve městě objevily nové rozcestníky i rozcestníky s mapou, informační tabule s mapou města, uvítací tabule, výlepové sloupy, informační tabulky na památkově chráněné objekty a významné turistické objekty.

„Tento projekt navazuje na 1. etapu z roku 2018, kde jsme byli úspěšní v podobné výzvě a zrealizovali rozcestníky, mapy města a informační tabule na památkově chráněných či významně turistických objektech. Nyní se jedná o 2. etapu tohoto procesu, při které jde o rozšíření, úpravu a vizuálního sjednocení prezentačních ploch příspěvkových organizací města,“ informoval starosta města Stanislav Blaha.

Informační plochy budou sloužit aktivitám příspěvkových organizací města v oblasti kultury a cestovního ruchu - Městským kinům, Slováckému divadlu, Klubu kultury, Městskému informačnímu centru, Knihovně B. B. Buchlovana, ale i Parku a Skanzenu Rochus či Slováckému muzeu.

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo pro rok 2022 výzvu k předkládání žádostí o dotace v rámci programu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu, jehož cílem je podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v regionech. Město podalo do této výzvy projekt pod názvem „Informační a navigační systém města, etapa 2“, ministerstvo projekt doporučilo do druhé etapy administrace.