Nejnovější zprávy: Zlínská realita. Lidé v nouzi kradou potraviny Pacienti oddělení následné péče využívají nové automaty pro přípravu nápojů

Aktuálně

​Udání na Valašské Klobouky. Radnice prý úřadovala víc, než povolují vládní opatření

Úředníky valašskokloboucké radnice vyšetřovala policie. Nespokojenému občanu se nelíbilo, že pracovníci úřadu pracovali víc, než jim povolují současná vládní nařízení, proto na ně napsal udání. Časopis Patriot o tom informovala mluvčí města Lenka Zvonková. Kuriozní oznámení uzavřeli policejní vyšetřovatelé s tím, že úřad vládní opatření neporušil.


Autor: Město Valašské Klobouky

Stěžovateli se konkrétně nelíbilo, že zaměstnanci radnice v lednu letošního roku prodlužovali úřední hodiny nad rámec povolené úřední doby. „V té době to bylo dvakrát týdně po pěti hodinách. Úředníci podle oznámení prý nedodržovali ani jiná protiepidemická opatření,“ upřesnila mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Tajemník města Karel Švach k tomu řekl, že opatření při provozu městského úřadu jsou ošetřena vnitřním pokynem, kterým se musí zaměstnanci řídit. „Městský úřad Valašské Klobouky při své službě veřejnosti postupoval přesně podle vládních nařízení, kdy stanovil úřední dobu na pondělí a středu v rozsahu pěti hodin. V ostatních dnech bylo možné přijímat klienty výhradně na základě předchozí objednávky, k čemuž jsme využívali telefonickou či písemnou cestu a také online rezervační systém. Tento postup byl plně legitimní,“ konstatoval tajemník Karel Švach.

Zájem policejních vyšetřovatelů o dění na radnici okomentovala také starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková. „Doba je velmi náročná a tlak se promítá i do reakcí veřejnosti. Někteří občané si stěžují, že úřad omezil úřední dobu příliš, jiným se zdá pravý opak. Naším krédem vždy bylo vyhovět občanům k jejich maximální spokojenosti, za což jsme několikrát získali ocenění Přívětivý úřad. Bohužel, současná doba a její omezení kladou přívětivosti a vstřícnosti nové překážky. Chtěla bych proto poděkovat všem kolegům, kteří si zodpovědně plní své povinnosti a jsou ochotní vyhovět klientům při jejich vyřizování, třeba na základě objednávky po úřední době,“ dodala.