Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Třicetiletý řidič nadýchal ve Vsetíně 4,31 promile a skončil na záchytce

Výtečníka odchytli nejdřív strážníci. Když si podruhé sedl za volant, odvezla jej policejní hlídka do Kroměříže.


Autor: Policie ČR

Přes čtyři promile alkoholu v dechu naměřili v pondělí navečer ve Vsetíně městští strážníci třicetiletému řidiči. „Na silně opilého muže za volantem Škody Octavie upozornil po sedmé hodině večer všímavý občan, který zavolal na linku městské policie,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Strážníci po zjištění výše hladiny alkoholu v dechu přivolali na místo také státní policisty. Nadýchal totiž 4,31 promile. „Kolegové ze vsetínského dopravního inspektorátu mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ poznamenala Javorková.

Tím to ale pro lapeného opilce neskončilo. Asi o hodinu a půl později totiž dostali policisté na lince 158 oznámení, že silně opilý šofér znovu usedl do svého auta a snaží se odjet. „Hlídka vyjela neprodleně na místo a řidiče za použití výstražných světel a nápisu STOP zastavila,“ prozradila průběh zásahu policejní mluvčí.

Tentokrát výtečník nadýchal 4,17 promile. Hlídce tedy nezbývalo než jej zadržet a následně odvézt do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až rok ve vězení.