Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Aktuálně

Také pacienty ve Valašském Meziříčí už za několik dní vyšetří magnetická rezonance

​Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí testuje zcela nový přístroj. Lidé z Valašského Meziříčí a okolí díky tomu už nebudou muset za specializovaným vyšetřením dojíždět do vzdálenějších měst. První pacienty zdravotníci vyšetří už v posledním březnovém týdnu.


Autor: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

O novince informovala Časopis Patriot mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Prozradila také, že v těchto dnech probíhá na přístroji zkušební provoz a školení personálu.

Pacienti se díky novému přístroji mohou těšit na zkrácení čekací doby i přesnější výsledky. Podle vedoucího lékaře magnetické rezonance Martina Hrbka přináší MAGNETOM Amira, jak se přístroj jmenuje, pro valašskomeziříčskou nemocnici unikátní diagnostický přístroj. „Je to naprosto spolehlivý skener, který nabízí celou škálu moderních vyšetřovacích metod. Mezi jeho přednosti patří vysoká kvalita zobrazovaných snímků, jednoduché ovládání a pokročilý software, který obsluze pomáhá automaticky nastavit protokoly podle vyšetřované oblasti,“ vysvětluje. Jedním dechem dodává, že také významně posunuje možnosti diagnostiky onkologických onemocnění, sledovaní jejích průběhu a odpovědi na léčbu.

Jak moderní magnetická rezonance funguje? „Přístroj tvoří obrovský magnet ve tvaru tunelu a pohyblivé vyšetřovací lůžko. Součástí celého zařízení je vyhodnocovací systém, obslužný pult ve vedlejší místnosti a technické zázemí,“ říká referent zdravotnické techniky valašskomeziříčské nemocnice Jaromír Petřík.
Pro více než pěti tunový přístroj bylo podle něj také nezbytné doplnit přes tisíc litrů kapalného hélia o teplotě -270°C.

Instalace magnetické rezonance předcházely rozsáhlé stavební práce. Dělníci začali na rekonstrukci prostor určených pro nový přístroj a jeho obsluhu v září 2020.