Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Táhne mu na devadesát, očkování doporučuje. Zlínské zdravotníky Miroslav Bravenec s manželkou chválí

O možnosti nejít na očkování manželé Bravencovi ani neuvažovali. S ohledem na věk (Svatoslava Bravencová má 83 let, její manžel Miroslav dokonce o pět více) neměli nad čím přemýšlet.

Před několika dny dostali v Krajské nemocnici Tomáše Bati už druhou dávku vakcíny a jsou tak před aktuálně nejobávanější chorobou současnosti chráněni.

„Za naočkovaní jsme opravdu rádi. A jsme velmi vděční za milý přístup zdravotníků. Máme oba problémy s pohyblivostí, ale vyšli nám maximálně vstříc a vše jsme tak bez obtíží zvládli,“ svěřila se Stanislava Bravencová. „Organizace a průběh očkování předčily naše očekávání. Za vše moc děkujeme,“ připojil se její manžel.

Aby je čekala co nejkratší cesta pěšky, povolili zdravotníci vozidlu s oběma seniory přijet až ke dveřím vchodu do očkovací ambulance v budově 20. A nápomocni jim byli i nadále, po celou dobu jejich pobytu ve zlínské nemocnici. „Od začátku do konce všechno probíhalo bez čekání, zdravotnický personál byl milý a ochotný. Opravdu jsme šťastní za to, že očkování proběhlo hladce,“ poděkovala zdravotníkům Svatoslava Bravencová.

Nadstandartní jednání se seniory, kteří podstupují očkování, není v krajské nemocnici ničím výjimečným. Zdravotníci se snaží vycházet vstříc každému, kdo potřebuje individuální přístup. „Jsme si vědomi toho, že mnoho lidí má různá omezení. Každé z nich se snažíme řešit, samozřejmě v rámci našich možností. Chceme, aby byl celý proces očkování pro každého občana plynulý a co nejméně zatěžující. Za to patří velký dík personálu v našem očkovacím centru,“ sdělil Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 ve zlínské nemocnici na starosti.

Dodal, že individuální přístup přitom není překážkou ve snaze naočkovat co nejvíce zájemců.

Počet aplikovaných vakcín tak kontinuálně roste, aktuálně se v krajské nemocnici podaří naočkovat přes 400 lidí denně. K dnešku je v kategorii seniorů 80+ k očkování ve zlínské nemocnici zaregistrovaný jediný zájemce, v kategorii 70+ je to 1035 zájemců.

Manželé Bravencovi se shodují v tom, že očkování je potřeba a může pomoci ochránit řadu životů. A všem nerozhodnutým občanům vzkazují, že se nemusí ničeho obávat. „Vakcína nám nezpůsobila sebemenší zdravotní potíže. Díky skvělému přístupu zdravotníků ve zlínské nemocnici očkování zvládne opravdu každý,“ vzkazují.