Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Byznys

Studio Hanák už dávno nesází jen na kvalitní kuchyně

Již dlouho neplatí, že značka HANÁK jsou jen kvalitní designové kuchyně. Michaela Ambrůzová, spolumajitelka interiérového studia nedaleko městského divadla na třídě Tomáše Bati ve Zlíně, služby dlouhá léta rozšiřuje a zkvalitňuje.


Autor: Dalibor Glück, Hanák Nábytek

K prodeji nábytku přivedl Michaelu Ambrůzovou a její kolegyni Magdu Zádrapovou dlouholetý blízký vztah a obdiv k rodině Hanákových, která vlastní známou továrnu na výrobu nábytku.

„Je fascinující, co dokázali vybudovat. Není mnoho takových firem, které dovedou spojit poctivé řemeslo, moderní design a férový přístup k zákazníkům. Zvláště v naší branži. Nejenže konkurence mnohdy prodává nábytek nekvalitní, ale někdy vyloženě nebezpečný. Lidé však zatím bohužel slyší především na nízkou cenu,“ říká Michaela Ambrůzová z HANÁK interiérového studia ve Zlíně.

Díky širokému portfoliu výrobků značky HANÁK se služby studia rozšířily o prodej dveří, sedacích souprav, šaten, skříní a návrhy celých bytových interiérů, včetně kompletních realizací.

„Od počátku je naším hlavním cílem vytvářet „kuchyně a interiéry trvalé hodnoty“. Vyhovíme začínajícím mladým rodinám i náročným klientům,“ říká podnikatelka.

HANÁK NÁBYTEK je známý hlavně díky kuchyním, s nimiž na trhu začínal. Dnes už je ale záběr širší…

HANÁK, to už dávno nejsou jen kuchyně. Vyrobíme jakýkoliv kus nábytku, i ten atypický na míru. Ať už řešíte kuchyni, interiérové dveře, nábytek do obýváku či ložnice anebo si chcete pořídit otevřenou šatnu, vestavnou skříň, jídelní stůl, pohodlné židle nebo kvalitní sedací soupravu. Stejně tak od nás můžete mít nábytek do pracovny, dětského pokoje nebo třeba koupelny. Cokoliv si budete přát. Tento velký benefit nám umožňuje HANÁK Interior Concept.

Co přesně si pod tím má běžný zákazník představit?

HANÁK Interior Concept představuje dokonalé sladění nábytku a interiérových dveří, jak po vizuální, tak po kvalitativní stránce. Díky naší dlouholeté praxi v oboru a zkušenostem umíme klientovi nabídnout kompletní a kvalitní servis. Pracujeme s nejlepším vizualizačním programem, díky kterému klientovi nabídneme reálný pohled na jeho budoucí interiér, a to včetně cenové nabídky. Pomůžeme klientovi také s aktuálními trendy v oblasti designu nebo třeba s využitím nejmodernějších kvalitních spotřebičů, které umí velmi zpříjemnit život. Můžeme mu vybavit byt nebo dům od A do Z.

Jaké jsou nyní trendy ve vašem oboru?

Populárním trendem v interiérech se za posledních několik let stává tzv. souznění s přírodou. Vznikají tak velmi útulné a nadčasové interiéry, ve kterých se cítíte pohodlně a v bezpečí.

Jaké materiály jsou aktuálně v oblibě? Mění se vkus nebo požadavky zákazníků?

Požadavky zákazníků se přirozeně mění. Kladou nyní větší důraz na kvalitu a udržitelnost a požadují teplo, pohodlí a vzdušnost. V interiérech jsou nyní velmi v oblibě přírodní materiály. Přírodní dubové dýhy v mnoha odstínech, které se kombinují s bílou, krémovou nebo titanovou barvou v matu. Hodně se také používá na doplnění beton nebo přírodní kámen a také přírodní tkaniny.

Do jaké míry ovlivnil vaše klienty covid?

Covid naše klienty v našem oboru ovlivnil velmi. Myslím si, že jsme si všichni uvědomili, že domov je pro nás velmi důležitý. Troufám si říct, že v posledních dvou a půl letech jsme ve svých domovech všichni strávili více času, než kdy jindy předtím. Vnímáme změnu v tom, že klienti při plánování svých nových domovů více přemýšlí o kvalitě, detailech a také životnosti nábytku a spotřebičů. Za tuto změnu jsme velmi vděční, neboť to je přesně to, co jim chceme a umíme nabídnout. Je velmi příjemné plánovat s klienty kuchyni a hned v začátcích s nimi diskutovat na téma nejen vzhledu, ale také například o technologiích spotřebičů, díky kterým z obyčejného vaření můžete udělat gastronomický zážitek. Dříve to tak nebylo, řešil se dost často jen design, ale mnohem méně kvalita, životnost, technologie a zdravotní nezávadnost.

Levný nábytek bývá nekvalitní, v některých případech dokonce až zdraví škodlivý.

Je to bohužel pořád velmi málo dotčené téma, což je velký průšvih. Společnost HANÁK NÁBYTEK důsledně řeší kvalitu a zdravotní nezávadnost svých výrobků už od svého založení. Nakupuje ten nejlepší materiál, který lze v Evropě sehnat. Používá k výrobě pouze dřevotřískové desky bez recyklátů a zaručeného původu, převážně z kvalitního čistého dřeva ze vzrostlých stromů z německých a českých lesů.

Proč může být nábytek nebezpečný?

Hlavně kvůli karcinogenním formaldehydům. Ty jsou součástí lepidla, kterým se lepí dřevotřískové desky. Kromě nábytku jsou obsažené i v některých kobercích a záclonách. Když si domů přivezete a poskládáte levný nábytek, který není ohranovaný, tak vám v interiéru zapáchá. Není to vůně novoty, jak si někdo může myslet. Formaldehyd z takového materiálu uniká až čtyři roky. V takovém bytě pak žijeme a denně doma dýcháme znečištěný vzduch.

Tyto věci lidé při nákupu řeší málokdy...

Bohužel je to tak. Formaldehyd ale není zdaleka jediným nebezpečím. Dalším rizikem jsou měkčené plasty, ze kterých se vyrábějí fólie na dvířka kuchyní. Odhadem šest z deseti českých zákazníků má tento zdraví škodlivý nábytek doma. Nejen, že se z něj nekvalitní fólie odlepují. Hlavní problém je v tom, že obsahují ftaláty. Jsou to velmi nebezpečné látky, zejména pro těhotné ženy a děti. Na obrovské množství alergií a nových nemocí už léta upozorňují lékaři.

Co je vlajkovou lodí vašeho studia? Jaké vaše produkty jsou vůbec nejprodávanější?

Nejprodávanějším produktem našeho studia jsou a pořád budou v prvé řadě hlavně unikátní lakované povrchy. Neboť díky technologiím lakování, kterými společnost HANÁK nábytek disponuje a využívá k výrobě, nemá v České republice konkurenta. Naše lakované povrchy jsou již 26 let na trhu tím nejkvalitnějším produktem. Při nanesení 7 vrstev je vždy dosaženo lepší kompaktnosti a odolnosti povrchu nábytku.

Na co kladete ve svých doporučeních lidem největší důraz?

Snažíme se klienty přimět k tomu, aby při plánování svého nového domova, nebo při rekonstrukci toho stávajícího, kladli důraz na kvalitu služeb, zpravování, detaily a nadčasovost. Toto všechno jim umíme nabídnout a se svými kolegy jim umíme pomoci v tom, aby jejich interiér byl dokonale sladěn a naplňoval jejich potřeby. Staráme se o naše klienty nejen v průběhu zakázky, ale také po jejím skončení, kdy s nimi zůstáváme v kontaktu a velmi často navazujeme na interiéry jejich dětí, příbuzných či známých.

Vaše studio na třídě Tomáše Bati není příliš velké, lidé si zpravidla chtějí ale věci přímo osahat.

Víme, že je třeba, aby si zákazník naši kvalitu mohl přímo osahat. A nemusí kvůli tomu jezdit až do výrobního závodu firmy HANÁK nábytek v Popůvkách. Přímo ve Zlíně jsme se před šesti lety stali partnery v prezentačním koupelnovém Centru Elements. Nachází se v areálu bývalého Svitu v 64. budově. Společnost GIENGER zde vystavuje koupelny, podlahy, vytápění či vybavení pro inteligentní domácnosti. Naše interiérové studio zde prezentuje Interior Concept značky HANÁK a hlavní je, že si zde můžou prohlédnout všechny modely našich interiérových dveří v různých šířkách, výškách, materiálových a barevných provedeních. Dalším výborným benefitem tohoto showroomu je plně funkční interiér kuchyně vybavený skvělými vestavnými spotřebiči SIEMENS studio Line. Pravidelně zde několikrát ročně připravujeme prezentační vaření pro klienty. U sklenice dobrého vína jim šéfkuchař připraví výborné několika chodové degustační menu. Při jeho přípravě pak klientům názorně předvedeme všechny technologie spotřebičů, díky kterým je příprava menu velmi jednoduchá.

Na podzim loňského roku jsme naši expozici rozšířili o luxusní prezentaci značky LIEBHERR, která je specialistou v oboru chlazení. Showroom Elements je opravdu krásný a těšíme se vaši návštěvu.

INTERIEROVÉ STUDIO HANÁK / ZLÍN

  • Ve spolupráci se společností HANÁK NÁBYTEK a.s. nabízí již deset let jistotu a spolehlivost v navrhování a dodávkách interiérů na míru.
  • Se svým sortiment nábytku a interiérových dveří je značka HANÁK špičkou mezi českými výrobci.
  • Zkušený tým bytových architektů ročně zpracuje a realizuje v průměru téměř 100 kompletních projektů.