Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Kultura

Studentský film ze Zlína je v užší nominaci na Českého lva

​Absolventský film režiséra Petra Janushky z ateliéru Audiovizuální tvorby se probojoval mezi pětici nominovaných studentských filmů v rámci soutěže Český lev – Ceny Magnesia. Film zasazený do roku 1983 je historicky největším studentským projektem ateliéru Audiovize.


Autor: UTB Zlín

Hlavních rolí se ujali Jiří Mádl a Judit Bárdos, kteří ztvárňují dva mladé lidi před třicítkou, Jindřicha a Evu, kteří se potkávají na zájezdovém letu Československých aerolinií z Prahy do Havany. Oba vzpomínají na pionýrský tábor, kde se ve třinácti letech poznali a jejich stará náklonnost rychle ožívá. Škádlí se a polemizují o tom, co je skutečné dobrodružství a opravdová svoboda a každá odpověď, pohled či letmý dotek upevňují pouto, které mezi nimi znovu vzniká. Po romantické noci ale přichází chladné ráno nad Atlantikem, které oba nečekaně postaví před fatální životní rozhodnutí.

Film se pod vedením výkonného producenta Františka Ef Horváta natáčel v Leteckém muzeu v Kunovicích, v letadle Tupolev 154M – „Naganském expresu“, na jehož palubě slavili čeští hokejisté olympijské zlato při návratu ze zimních olympijských her v japonském Naganu v únoru 1998.

O vítězi Ceny Magnesia bude rozhodnuto na finálovém večeru soutěže Český lev v sobotu 4. března 2023.