Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Strážníci ve Vsetíně opět zájemcům označí kola syntetickou DNA

Takto označená kola jsou v případě odcizení lépe identifikovatelná. Strážníci díky tomu ihned zjistí a zkontaktují majitele. Zloděje navíc speciální samolepka upozorní, že je objekt jejich zájmu pod dohledem.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Strážníci vsetínské městské policie značí nejen jízdní kola již od roku 2016. „Do současnosti jsme označili 928 kol, koloběžek či kompenzačních pomůcek,“ přiblížil ředitel městské policie Patrik Pecina s tím, že zájem veřejnosti o tuto službu přetrvává.

„Se stanovením nových termínů značení syntetickou DNA jsme v poslední době vyčkávali. Důvodem je samozřejmě pandemie koronaviru. Ta nyní polevuje, proto jsme vyhlásili tři termíny – 21., 25. a 29. června. Již nyní ale přitom víme, že s ohledem na množství zájemců těchto termínů přibude. Budeme o nich včas informovat,“dodal Pecina.

Pro zarezervování konkrétního času a termínu mohou zájemci využít telefonní číslo 571 491 214. „Ke značení je potřeba se dostavit včas, s čistým kolem, dokladem totožnosti a dokladem prokazujícím nabytí bicyklu. Tedy paragonem, kupní smlouvou nebo u nás sepsat čestné prohlášení o vlastnictví kola,“ konstatoval šéf strážníků.

Pro občany Vsetína je tato služba zdarma. Náklady, které se pohybují v řádech jednotek tisíců korun za den značení, hradí městská policie ze svého rozpočtu. „Samotný úkon není finančně nákladný. Spíše je potřeba počítat s navýšením personálního obsazení v dny značení tak, aby byl zajištěn i běžný výkon služby. Značení navíc provádí jen několik strážníků, kteří byli řádně proškoleni,“ uzavřel Pecina.