Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Spolujezdec z BMW nepřežil střet s nákladním vozidlem

Nehoda se stala v noci ze čtvrtku na pátek v blízkosti sjezdu z dálnice ve směru z Otrokovic do Zlína.


Autor: Policie ČR

Ve čtvrtek (13.5.) krátce po dvaadvacáté hodině osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky BMW při jízdě ve směru z Otrokovic do Zlína v blízkosti sjezdu z dálnice zřejmě v důsledku vysoké rychlosti a zhoršených povětrnostních podmínek nezvládl řízení a vjel přes středový oddělovací ostrůvek do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem značky Renault, které řídil šestapadesátiletý muž.

Při dopravní nehodě utrpěl těžké zraněný pětadvacetiletý spolujezdec z vozidla BMW, kterému po převozu do nemocnice podlehl. Řidiče osobního vozidla převezli záchranáři do nemocnice s lehkým zraněním, řidič nákladního vozidla z nehody vyvázl bez zranění.

Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Škoda na obou vozidlech se předběžně vyšplhala na čtyři sta tisíc korun. Prvotní psychologickou pomoc poskytli pozůstalým členové policejního posttraumatického intervenčního týmu.

Veškeré další okolnosti této tragické dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty. V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což hrozí viníkovi v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na šest let.