Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Kultura

Společenstvo vlastníků zasedne na zlínském jevišti

Komedie Společenstvo vlastníků má v sobotu 5. února premiéru ve Velkém sále Městského divadla Zlín. Režii má na svědomí umělecký šéf Patrik Lančarič.

„V této současné, úspěšné komedii sledujeme na půdorysu jedné schůze podobenství celé společnosti,“ říká k inscenaci její dramaturgyně Katarína Kašpárková Koišová.

Na programu toho mají vlastníci celkem hodně. Střecha je totiž v havarijním stavu. Je potřeba udělat nové plynové rozvody a zřídit výtah. Jenže jak to udělat, když ve fondu oprav je pouhých sto padesát tisíc?

V rolích obyvatel jednoho domu diváci uvidí Petru Královou, Marka Příkazkého, Zdeňka Julinu, Helenu Čermákovou, Evu Daňkovou, Gustava Řezníčka, Zdeňka Lambora, Jana Leflíka a další.

„V principu se ta hra inscenuje v komorních prostorech, v malých divadlech. Postavená je na blízkém kontaktu herce s divákem. My jsme se pokusili Vlastníky dostat na naše velké jeviště. V tom je základní posun. Z toho vychází i náš inscenační klíč,“ komentuje zlínské Vlastníky jejich režisér Patrik Lančarič.

Společenstvo vlastníků Jiří Havelka napsal původně pro Divadlo VOSTO5. V roce 2019 byla hra zfilmovaná (v režii samotného autora). Z deseti nominací na Českého lva proměnila tři - mimo jiné i tu za nejlepší scénář.

Známá komedie je pátou premiérou ve Velkém sále v 76. sezóně zlínského divadla.