Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Sezona začala. ​Policisté během víkendu řešili devět vybouraných motorkářů

Během uplynulého víkendu vyjížděli dopravní policisté ve Zlínském kraji k devíti dopravním nehodám s účastí motorkářů. Sedm z nich zavinili sami motocyklisté. Stejný počet motorkářů utrpělo lehká zranění.


Autor: Policie ČR

Při jedné z víkendových dopravních nehod byl i alkohol, motocyklista na Vsetínsku při ní nadýchal přes jedno promile.

Opilý motorkář havaroval v neděli krátce před pátou hodinou odpoledne v Hrachovci u Valašského Meziříčí. Šestatřicetiletý řidič na motocyklu zn. Kentoya nezvládl vlivem rychlosti a opilosti řízení, v levotočivé zatáčce vyjel mimo silnici a narazil do plotu.

Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,29 promile alkoholu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Od začátku letošního roku evidujeme 36 nehod s účastí motocyklistů, z toho ve 4 případech řídily motorky ženy. Z celkového počtu 25 nehod řidiči motorek zavinili. Při nehodách 1 motorkář zemřel, 18 utrpělo lehké zranění a 3 zranění těžké. Celkem 3 motorkáři byli při nehodách pod vlivem alkoholu.