Nejnovější zprávy: Zlínská realita. Lidé v nouzi kradou potraviny Pacienti oddělení následné péče využívají nové automaty pro přípravu nápojů

Aktuálně

Senioři v otrokovických zařízeních dostanou třetí dávkou. Díky očkování tam letos nikdo neonemocněl

Proočkovanost klientů v otrokovických zařízeních má jednoznačně pozitivní dopad na zdraví klientů. Dokazuje to fakt, že v letošním roce se zde nákaza neprojevila. To vnímají i samotní uživatelé služeb, kteří mají zájem o přeočkování třetí dávkou vakcíny.


Autor: Město Otrokovice

V zařízení SENIOR se začnou očkovat třetí dávkou již 2. listopadu – očkováni budou klienti i personál. „Dobrá zkušenost s očkováním je vyjádřena i velkým zájmem klientů o třetí dávku. Na začátek se přihlásilo 85% klientů. Další pak budou proočkováni postupně, protože u nich ještě neuplynula lhůta potřebná pro podání třetí dávky,“ uvedl ředitel SENIORu Zdeněk Mikel s tím, že na budově C nebyl dosud nakažen nikdo a na budově B evidují posední případ na přelomu loňského a letošního roku.

Jako dobrá prevence nemoci covid-19 zapůsobilo očkování i v domech s pečovatelskou službou v Otrokovicích, kde se klienti těší dobrému zdraví. Po dobu pandemie se tak podařilo uchránit seniory před nevyzpytatelnou nemocí.

„Senioři v domech s pečovatelskou službou mají o očkování zájem. Sami se dotazují, zda očkování proběhne stejně jako na jaře prostřednictvím mobilního týmu zdravotníků. Domluvili jsme se tedy s týmem krajské nemocnice, který k seniorům dorazí 11. listopadu a zájemce naočkuje. Celkem půjde o přibližně 100 osob v domech v ulicích Hlavní, Nivy a Školní 1299,“ přiblížil Kamil Hric, vedoucí oddělení sociální pomoci Městského úřadu Otrokovice, který očkování v domech s pečovatelskou službou v Otrokovicích zajišťuje.