Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Kultura

Sbírka na dětské párty přispěje těžce nemocnému Filípkovi

Návštěvníci dětské párty „Tropical Island“ v kulturním domě Klobučan ve Valašských Kloboukách mohou přispět do sbírky pro Filípka, který trpí velmi závažným a vzácným onemocněním. Dobročinná akce se koná v neděli 24. září od 14.15 hodin.


Autor: Město Valašské Klobouky

Kulturní dům Klobučan se v neděli promění v madagaskarskou džungli plnou pohádkových bytostí. Kromě bujaré zábavy, tance, bublinek, her a soutěží přinese odpolední program i příležitost k dobrému skutku. Postačí svůj dar vhodit do zapečetěné kasičky, nebo si zakoupit občerstvení v dobročinné kavárně.

„Děti se na nedělní párty ocitnou uprostřed známého pohádkového příběhu o Madagaskaru a setkají se s jeho hrdiny, králem Jelimánem, lvem Alexem, rozpustilými opicemi i dalšími postavami. Spo-lečně si užijí spoustu her, soutěžení a dovádění. Srdečně zveme malé i velké návštěvníky,“ uvedla Magdalena Raková, ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. „Zážitek ze společného rodinného odpoledne může být ještě o kousek lepší díky dobrému skutku na podporu nemocného Filípka, který si bohužel takovou zábavu dopřát nemůže,“ dodala.

Filípek je jedním ze tří pacientů v České republice, kteří trpí vzácnou Schimkeho imunooseální dysplazií. „Onemocnění postihuje kosti, ledviny a imunitu, a proto je malý pacient denně závislý na dialýze. Navíc ho trápí ischemické záchvaty a epilepsie, prodělal dvě mozkové mrtvice, bojuje s vy-sokým krevním tlakem a dalšími vážnými obtížemi. Výtěžek bude použitý na podporu léčby a úpravu jeho domácího prostředí,“ popsala koordinátorka sbírky Dagmar Šebáková a doplnila, že veřejnou sbírku schválil Krajský úřad Zlínského kraje a záštitu jí udělila obec Štítná nad Vláří-Popov.