Nejnovější zprávy: Propusťme dějiny na svobodu, říká k filmu o uherskohradišťské věznici režisér Jan Gogola mladší ​Cena pitné vody pro rok 2024 se na Zlínsku nezvedne ani o inflaci

Společnost

​Rožnovský parlament dětí a mládeže se pustil do úklidu města

Rožnovský parlament dětí a mládeže zorganizoval výzvu Ukliďme naše město před adventem. Dobrovolníci se tak v úterý vydali do terénu a postupně uklízeli vytipované oblasti. Žáci základních a středních společně nasbírali sedm pytlů odpadků, které do přírody rozhodne nepatří.


Autor: SVČ

Členové Rožnovského parlamentu se schází pravidelně každé tři týdny, a právě na říjnovém setkání vznikl nápad uspořádat výzvu „Ukliďme naše město před adventem“.

Žáci se rozdělili do dvou skupin a uklidili oblasti v okolí Skalky, hřbitova a Lázu. „Společně se nám podařilo odpadem naplnit sedm pytlů. Našli jsme kovovou bednu na pivo, láhve od alkoholu, spoustu plechovek, bot, oblečení nebo autokoberečků. Výsledkem této akce byl minimálně dobrý pocit z čistějšího města a přírody,“ uvedl Emil Andrys ze Základní školy Pod Skalkou.

Do výzvy se mohla zapojit také široká veřejnost a obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm zasílali tipy na nejvíce znečištěná místa ve městě. „Máme zde rozhodně spoustu míst, na která se musím zaměřit. Podle občanů je jednou z takových oblastí ulice Pod Hrází a zde přilehlý lesík. Již teď se připravujeme na Dny Země 2023, které nás čekají na jaře, a věříme, že do další výzvy se k nám připojí i široká veřejnost a společně uklidíme město,“ uvedla Lucie Janků, koordinátorka Zdravého města a MA21.