Nejnovější zprávy: Koupaliště ve Valašském Meziříčí letos otevře nový bazén ​Zlínská univerzita podepsala nové smlouvy s těmi na Ukrajině

Byznys

Rožnovské „íčko“ rozjíždí půjčovnu kol, koloběžek i elektrokol

Sportovní nadšenci mají od května do září v rožnovském „íčku“ k dispozici kola, koloběžky, silniční elektrokola a nově také horská elektrokola.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Půjčovna kol funguje od začátku května v Turistickém informačním centru (TIC) v Rožnově pod Radhoštěm na Masarykově náměstí.

Půjčovna kol je v rožnovském Turistickém informačním centru k dispozici od 3. května a nabízí k zapůjčení celkem pět kol různých velikostí (od velikosti rámu 15 až po velikost 19). Je možné si půjčit také dvě koloběžky, dvě silniční elektrokola a nově jsou k dispozici i dvě horská elektrokola. „Půjčovna je v provozu dle otevírací doby našeho íčka. Ideální je rezervovat si kolo k půjčení telefonicky,“ uvedla Hana Salvia z Turistického informačního centra Rožnov pod Radhoštěm.

Půjčovna v Turistickém informačním centru nabízí letos také jednu novinku. „Kromě standardních elektrokol určených spíše na cyklostezky a méně obtížné terény máme nově v nabídce i dvě horská elektrokola. Další zajímavou zprávou je i fakt, že již několik sezon máme ceny půjčovného stejné a nezvyšujeme je,“podotkla Hana Salvia.

Kola a koloběžky se dají půjčit na 8 hodin nebo na celý den (24 hodin). Půjčovné na osm hodin stojí 280 korun, celý den (do 24 hodin) vyjde na 380 korun. Pří vícedenní výpůjčce pak každý další den stojí 280 korun. Půjčovné u elektrokola vychází na 580 korun na 8 hodin a 780 korun na 24 hodin, každý další den poté vyjde na 580 korun. Vratná záloha činí 1 000 korun. Kompletní ceník a specifikaci kol najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz.