Nejnovější zprávy: ​Noční stopa Valachy letos přinese dvě nové trasy ​Parkovací dům v Kroměříži zahájí provoz 14. února

Kultura

Rožnov je připraven. Na náměstí nainstalovali vánoční strom

Rožnovské Masarykovo náměstí od pátku 19. listopadu zdobí vánoční strom. Jedná se jedenáctimetrovou jedli bělokorou, kterou městu věnovala paní Kaličinská ze Starého Zubří. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také rozsvícení Betlému karpatského lidu se uskuteční v pátek o týden později.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Rozsvícení vánočního stromu a spolu s ním i Betlému karpatského lidu je v Rožnově tradiční součástí předadventního kalendáře. V letošním roce se jedenáctimetrová jedle poprvé rozsvítí v pátek 26. listopadu.

V rámci doprovodného programu se můžeme těšit na vystoupení kroužku flétničky ze Střediska volného času. Představena bude také nová kniha Měsíční svit v ponuré noci života z edice Rožnovské malé tisky.

Děti si mohou přinést své napsané vánoční přání. Odesílat se bude Ježíškovi andělskou poštou. Samotný akt rozsvícení vánočního stromu proběhne cca. v 17.10 hodin. Ještě předtím mohou děti zamířit na hlavní budovu MěÚ na Masarykově náměstí do vánoční tvořivé dílny. Ta bude otevřena od 16.00 do 17.30 hodin a její součástí bude zdobení perníčků a výroba vánočních ozdob – andílků, svícínků a dárkových tašek. Na náměstí bude také probíhat prodej adventních věnců vyrobených klienty a pracovníky Charity Valašské Meziříčí ve službách, které působí v Rožnově pod Radhoštěm a okolních obcích. Celá páteční akce začíná už v 16 hodin.

Při rozsvícení stromu se rozžhne 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Kromě vánočního stromu je součástí výzdoby Masarykova náměstí také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí a jejich rozvěšování již začalo. Vánoční osvětlení ozdobí také ulici Lázeňskou a lávku pro pěší u Společenského domu, spuštěno bude všechno souběžně s rozsvícením vánočního stromu v pátek 26. listopadu.