Nejnovější zprávy: "Tohle dělal ne tesař, ale Mistr tesař," říká o práci starých mistrů Martin Šrámek Strážníci vyvedli z koupaliště Bajda neukázněné návštěvníky

Policie & Hasiči

Rodina z Uherského Hradiště tvrdila, že je bez příjmů. Hrozí jim vězení

Členové rodiny z Uherskohradišťska několik let lhali úřadům. Uváděli, že jsou bez jakýchkoliv příjmů a pobírali tak od státu příspěvky. Rodičům a jejich dceři nyní hrozí pobyt za mřížemi.


Autor: Policie ČR

V roce 2014 manželský pár po vzájemné domluvě na úřadu práce uvedl, že nemají žádný příjem. Na základě jejich prohlášení jim byl neoprávněně přiznán jak příspěvek na bydlení, tak i na živobytí. Další rok si o stejné příspěvky včetně přídavku na dítě zažádala i jejich dcera, která s nimi bydlí ve společné domácnosti. Až do jara roku 2020 úřadu tvrdili stále to samé, že nemají žádné příjmy.

Jenže jak se nakonec ukázalo, rodina přece jen nějaké příjmy měla! Vyšetřovatelé z oddělení hospodářské kriminality prověřováním zjistili, že o výdělky se staral otec rodiny. Ten obchodoval s kovovým odpadem, a to i přesto, že neměl na tuto činnost vyřízenou živnost. Za uvedené období měl příjem nejméně šest milionů korun. Stát za šest let vyplatil rodině na příspěvcích přes sedm set tisíc korun. Tuto částku musí rodina vrátit.

Všichni tři jsou nyní obviněni ze spáchání pokračujícího trestného činu podvod, spáchaného formou spolupachatelství. Na ten zákon pamatuje až pětiletým odnětím svobody.

Otec rodiny byl navíc odsouzen za spáchání trestného činu neoprávněné podnikání.