Nejnovější zprávy: ​Nový most do Průmyslové zóny Příluky se otevře a změní dopravní režim v lokalitě a okolí ​Benefiční baňka pro porodnici: tisícovka modrých a růžových kočárků našla majitele

Aktuálně

​Řidiči pozor. Za několik dní začne výstavba křižovatky na Vršavě

Dopravní komplikace čeká řidiče na výpadovce směrem na Fryšták. Silničáři tam v pondělí 8. srpna zahájí úpravy kruhové křižovatky ulic Fryštácká a Okružní. Práce potrvají do 14. srpna.


Autor: Město Zlín

„Na podobnou stavbu se ve Zlíně dlouho čekalo. Chceme zvýšit bezpečnost dopravy v této vytížené dopravní tepně, po které v průměru projede přes 2300 vozidel za hodinu. Zároveň bude připraveno zlepšení dopravních toků po dokončení dálnice D49 u Fryštáku,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

Kruhová křižovatka je navržena jako jednopruhová. Počítá se s odfrézováním asi pěti centimetrů asfaltové vrstvy, položením nového povrchu a novým vodorovným dopravním značením.

Po celou dobu stavebních prací bude umožněno odbočení na silnici III/49018 (ve směru na Jižní Svahy) ze silnice II/490 ze směru z Fryštáku, a to s jednou výjimkou. Pouze ve středu 10. srpna bude toto odbočení znemožněno z důvodu pokládky živice. Výjezd a odbočení z a do dalších směrů nebude umožněn po celou dobu úprav.

Nový vzhled křižovatky si nevyžádá velké stavební zásahy, náklady by podle projektové dokumentace měly být asi 3,5 milionu korun.