Nejnovější zprávy: Kroměříž vydala knižního průvodce – v češtině i v angličtině Zbytky z kaprů zaujaly vědce ze zlínské univerzity

Společnost

Řidiči pozor! Od 17. listopadu se bude testovat nový provoz semaforů

Po dobu jednoho měsíce se v celém souměstí Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice bude testovat a ladit nový signální plán. Jeho cílem je sjednotit řízení semaforů a dosáhnout větší plynulosti provozu a propustnosti vozidel přes celé souměstí.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„Hlavním a stěžejním bodem bylo co nejvíce vyladit koordinaci semaforů v celém souměstí, aby nedocházelo ke tvoření kolon na rozhraních všech tří měst,“ informoval starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. „Nové signální plány by také měly reflektovat ranní a odpolední špičku nebo silný a slabý provoz mimo špičku,“ popsal starosta.

Do měsíčního testovacího provozu budou plány nasazeny 17. listopadu. Po dobu testovacího provozu by měly být sledovány a odladěny případné nedostatky. Do ostrého provozu by pak semafory v novém režimu měly přejít 17. prosince 2022.

Řidiči by měli být v době testovacího provozu maximálně obezřetní, jelikož u nových signálních plánů může dojít k některým výrazným změnám, jako je například změna vyklizovací šipky na začátku a na konci signálu volno, úprava časů signálu volno a podobně.

„Proto apelujeme nejen na řidiče, ale také na všechny další účastníky silničního provozu, aby byli mimořádně pozorní a ohleduplní, aby nedošlo ke zbytečným nehodám,“ požádal starosta Blaha.