Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Kultura

Řidiče čekají v Rožnově o Velikonocích odstavná parkoviště a procházka

Město Rožnov společně s městskou policií a Valašským muzeem v přírodě připravilo parkovací mapku pro velikonoční prodloužený víkend.


Autor: VMP Rožnov pod Radhoštěm

Hojně navštěvovaný pořad Valašského muzea v přírodě „Velikonoce na Valašsku“ přináší do města každoročně problémy s parkováním. Mapka, která usnadní řidičům orientaci v exponovaném velikonočním víkendu, je ke stažení na turistickém webu města www.visitroznov.cz a budou ji rozdávat strážníci rožnovské městské policie.

Jelikož se Velikonoce na Valašsku předchozí dva roky kvůli pandemii covid-19 nekonaly, očekává se letos opět velký zájem návštěvníků a turistů o tuto tradiční a krásnou akci. Zástupci Valašského muzea v přírodě i rožnovské městské policie se shodují v apelu na řidiče, aby se o velikonočním víkendu (16.-18. dubna) nesnažili za každou cenu probít se svým vozem až přímo k muzeu.

„Je tam sice velké hlavní parkoviště u Mlýnské doliny s přibližně 120 parkovacími místy, ale toto často bývá už před desátou hodinou plně obsazeno a řidiči pak stejně musí hledat jiná místa. Doporučujeme tedy řidičům stáhnout si parkovací mapku a využít i místa kousek dále, než přímo u muzea, kde se zkrátka všichni nevejdou,“ řekla Pavlína Polášková, tisková mluvčí Valašského muzea v přírodě.

Podobně vidí situaci také Aleš Pilař, ředitel rožnovské městské policie, která bude exponovaný víkend dozorovat a usměrňovat dopravu a především parkování. „Obzvláště komplikované jsou časy nájezdu na akci, tedy kolem 10. hodiny. V tomto čase, ale vlastně i po celý den, bychom chtěli apelovat na řidiče, ale využili i jiných parkovacích míst po městě, které nejsou sice bezprostředně u muzea, ale jsou v rozumném dosahu v rámci kratší pohodové procházky,“ uvedl Aleš Pilař, ředitel rožnovské městské policie.

Mezi lokality, kde jsou dostatečné parkovací kapacity bezplatného parkování, ale návštěvníci je příliš nevyužívají, patří například plocha u zimního stadionu nebo plochy u obchodních center na ulici Meziříčská. Z těchto lokalit je to zhruba 20 minut procházky do muzea. Naopak letos nepůjde využít parkoviště na Bezručově ulici, kde probíhá demolice starého kina.

V parkovací mapce je u každé plochy přesná adresa pro pohodlné uložení do navigace a uvedena je tam také vzdálenost v metrech a doba chůze k muzeu. Mapka je ke stažení na turistickém webu města zde, také na webu a facebooku Valašského muzea v přírodě. Mapku budou také rozdávat strážníci přijíždějícím řidičům.