Nejnovější zprávy: ​Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic známé herce, koncerty a Rodinný den Zlínem poběží na dva tisíce závodníků. Čekejte omezení dopravy

Společnost

Resort Valachy zasněžuje rodinnou sjezdovku u hotelu Horal

V sobotu 19. listopadu se rozjela sněžná děla na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Jen den poté, co do Velkých Karlovic dorazila první sněhová nadílka letošní zimy, umožnily mrazivé teploty také spustit zasněžování.

„Snažíme se využít každou vhodnou chvíli k přípravě sjezdovky, abychom sezónu zahájili co nejdřív. Na prosinec máme nasmlouvané první lyžařské kurzy pro školáky z regionu, navíc tak můžeme podpořit i obsazenost hotelů v předvánočním čase a být připraveni pro návštěvníky vánočních pobytů, kteří si chtějí zalyžovat,“ uvedla Martina Žáčková, mluvčí Resortu Valachy Velké Karlovice, jehož je ski areál součástí.

Sněžná děla pracují pouze na rodinné sjezdovce Horal u hotelu Horal. Druhá sjezdovka Razula letos zasněžována ani provozována nebude, a to kvůli cenám energií. „Údržba sjezdovky Razula je s ohledem na délku 1 kilometr velmi nákladná a provoz býval už při starých cenách energií v posledních letech ztrátový. Ponecháme ji ale k volnému využití na vlastní odpovědnost skialpinistům, kteří ji i v minulých letech vyhledávali. Navíc zde bude pro zájemce nabízet lekce skialpů naše Lyžařská škola Razulák,“ dodala mluvčí.

Na rodinné sjezdovce Horal jsou soustředěny veškeré doprovodné služby včetně lyžařské školy nebo snowtubing, využívají ji především rodiny s dětmi nebo začátečníci. V rámci zimních pobytových balíčků Resort Valachy poskytne ubytovaným hostům slevu 20% na skipasy Skiregionu Valašsko, který zahrnuje několik středisek v okolí včetně Bílé nebo Kohútky. V ceně bude opět i volný vstup do Wellness Horal s termálními bazény. „Prodej zimních balíčků jsme v těchto dnech spustili, už se začínají plnit termíny hlavně v době zlínských a brněnských jarních prázdnin. Zájem vždy zesiluje, jakmile přijde zimní počasí. Opět máme pro návštěvníky připravené i vánoční a silvestrovské pobyty,“ uzavřela mluvčí.