Nejnovější zprávy: ​Hejtmanství finančně podpoří výpravu na Zimní olympiádu dětí a mládeže 2023 ​Noční stopa Valachy letos přinese dvě nové trasy

Společnost

​Radary pohlídají průjezd Zašové. Řidiče na měřený úsek upozorní dopravní značka

Městská policie Valašské Meziříčí bude od podzimu úsekově měřit rychlost na hlavním tahu v Zašové - silnici I/35. Vedení Zašové už podepsalo se sousedním městem smlouvu. Chtějí tak v obci zklidnit dopravu.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Město Valašské Meziříčí uzavřelo se Zašovou již dříve veřejnoprávní smlouvu, na jejímž základě zde působí valašskomeziříčští strážníci. „V obci jsme tak mimo jiné oprávněni měřit dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Aktuálně je v blízkosti Obecního úřadu Zašová umístěno stanoviště stacionárního radaru, které na své náklady vybudovala obec,“ vysvětlil Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí. Přestupky pak strážníci oznamují Městskému úřadu Valašské Meziříčí.

Nově by Zašová chtěla, aby strážníci na základě smlouvy zajistili také úsekové měření rychlosti na hlavní silnici I/35. „Podle statistik z letošního února projede naší obcí v průměru přes 90 tisíc vozidel týdně. Až 70 procent řidičů přitom nedodržuje nejvyšší dovolenou rychlost v obci. Vzniká zde řada nebezpečných situací spojených jak s odbočováním do centra naší obce, tak i přecházením hlavní silnice. Úsekové měření rychlosti je podle nás aktuálně jediným vhodným řešením vedoucím ke zklidnění dopravy a zajištění bezpečnosti našich občanů,“ reagoval Jiljí Kubrický, starosta Zašové.

Nové radary by tak měly hlídat rychlost v úseku mezi přechodem pro chodce na začátku obce ve směru od Valašského Meziříčí po autobusové zastávky za vjezdem do centra Zašové.

Náklady na vybudování systému úsekového měření přijdouna 2,2 milionu Kč. Úsekové měření začne v Zašové už na podzim letošního roku.

Radar bude sloužit do připravované rekonstrukce a rozšíření křižovatky na vjezdu do centra obce. Tu by mohlo Ředitelství silnic a dálnic realizovat v horizontu tří let.

Měřený úsek bude označen dopravní značkou.