Nejnovější zprávy: ​Na zmírnění následků sucha v lesích poskytl kraj od roku 2017 přes 26 milionů korun Památník obětí světových válek ve Vsetíně je větší od dalších 200 jmen

Sport

PSG Berani Zlín oznamují nové tváře v sestavě

Do Baťova města přichází před nadcházející sezonou Tipsport extraligy 2021/22 zkušený obránce Ondřej Němec, mistr světa a trojnásobný šampion české extraligy hrál naposledy za Spartu. Defenzivní řady vyztuží dále slovenský bek Peter Trška z Komety Brno a útok posílí jeho krajan Tomáš Mikúš z Karlových Varů. Do Zlína přesídlí i forvard Darek Hejcman z prvoligového Přerova.


Autor: PSG Berani Zlín

Posily čtenářům Magazínu Patriot představil hlavní trenér Robert Svoboda, který zodpovídá za skladbu hráčského kádru Beranů.

Pane Svobodo, jak byste zhodnotil změny v rámci přestupního období?

„Těší nás, že se tým podařilo vhodně doplnit a vyvážit tak již zveřejněné odchody hráčů. Hráčský kádr neuzavíráme a nelze vyloučit například zkoušky hráčů při nástupu na led jako v předchozích sezonách."

Obrana oproti minulým letům doznala výrazných změn. Na pozici zkušeného a kreativního obránce přichází mistr světa z roku 2010 Ondřej Němec....

"Přichází k nám skvělý hokejista, reprezentant a bývalý hráč KHL. Chtěli jsme do kádru získat hráče podobných kvalit, Ondra nám hodně pomůže především v přesilových hrách. Jeho příchod je pro zlínský hokej skvělou zprávou. Deklarovali jsme příchod velmi zkušeného beka, což se nám podařilo. Jeho role bude nejen na ledě, ale také v tom předávat zkušenosti našim mladým odchovancům v obraně."

Druhou změnou v obraně je slovenský reprezentant Peter Trška, jak hodnotíte jeho příchod?

"Peter je kreativní bek, ofenzivní obránce. Má vazbu na Ondru Němce, neboť se velmi dobře znají z působení v Kometě. Věříme, že naváže na výkony z předminulé sezony, kdy patřil k nejproduktivnějším obráncům extraligy a bude pro tým velkým přínosem. Loňskou sezonu měl složitější, ale to potká v kariéře každého hokejistu."

Do útoku po podpisu Lukáše Vopelky přichází další jméno se zkušenostmi z KHL, Tomáš Mikuš. Proč právě on?

„Věříme, že Tomáš může jít výkonnostně ještě nahoru a jeho příchod do Zlína se stane novým impulsem v jeho kariéře. Počítáme s ním mezi hráče, kteří by měli plnit zvýšit efektivitu ofenzivní části. Jeho angažováním nahrazujeme odcházející hráče v útoku."

Darek Hejcman je pro fanoušky zlínských Beranů známým jménem, odehrál zde již pět zápasů v minulé sezoně. Čím Vás zaujal?

„S Darkem jsme spolupracovali již v loňské sezoně, kdy se v rámci možností úspěšně prezentoval. Z našeho pohledu se jedná o vhodného hráče pro doplnění hráčského kádru. Má vhodné parametry, aby se uplatnil v extralize a navázal na předchozí hráče, kteří k nám přišli z první ligy a skvěle využili své šance."

Žlutomodrý dres s Beranem na hrudi oblékne zkušený obránce ONDŘEJ NĚMEC (narozen 18. 4.1984). Rodák z Třebíče posbíral řadu velkých týmových úspěchů na mezinárodní scéně. Tím největším je titul mistra světa na šampionátu v Německu 2010, vedle zlata vybojoval s českou reprezentací dále bronzy v dalších dvou letech na mistrovství světa na Slovensku a ve Finsku. Celkem hrál na šesti světových šampionátech. Startoval na zimní olympiádě 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu, kde národnímu týmu těsně unikla vytoužená medaile. Na klubové úrovni má v české extralize tři zlaté medaile, které vybojoval dvakrát s Kometou Brno (2016/17, 2017/18) a v Karlových Varech (2007/08).

Jeho další kariéra poté pokračovala v ruské KHL, kde postupně oblékl dresy celků Čerepovce, Lva Praha, Mytišči a CSKA Moskva. Během léta roku 2016 se vrátil zpět do české extraligy a návrat spojil s Kometou. Loňskou sezonu dohrál ve Spartě. Čerstvě sedmatřicetiletý Ondřej Němec odehrál v české extralize ve čtyřech klubech 748 zápasů s bilancí 243 kanadských bodů za 72 gólů a 171 asistencí. V KHL má na svém kontě 357 utkání a 121 bodů v produktivitě za 40 gólů a 81 asistencí.

Další posilou ve zlínské defenzivě je slovenský obránce PETER TRŠKA (1. 6. 1992). Osmadvacetiletý rodák z Ilavy a odchovanec hokeje v Dubnici nad Váhom prožil mládežnická léta ve Vsetíně, kde poprvé nahlédl v sedmnácti letech do seniorského hokeje. Hrál za týmy Slovanu Bratislava, Mladé Boleslavi, Komety Brno a Vítkovic. V Kometě se podílel na zisku mistrovského titulu na jaře roku 2017. V létě však odešel do Vítkovic, kde působil téměř čtyři sezony. V minulé sezoně se vrátil do kádru brněnské Komety. V české extralize má na svém kontě celkem 311 zápasů, ve kterých získal 96 kanadských bodů za 23 gólů a 73 asistencí. Pravidelně nastupoval za Slovensko na světových šampionátech hokejistů do 18 a 20 let, hrál za národní tým na mistrovství světa 2017 v Kolíně nad Rýnem.

Zlínskou ofenzivu posílí slovenský forvard TOMÁŠ MIKÚŠ (narozen 1. 7. 1993), který naposledy působil v Karlových Varech. Rodák ze Skalice odehrál v české extralize během pěti sezon za týmy Olomouce a Karlových Varů celkem 261 zápasů, ve kterých si připsal 89 kanadských bodů za 38 gólů a 51 asistencí. Šanci v seniorském hokeji dostal v šestnácti letech ve Skalici a hned další sezonu hrál Kontinentální hokejovou ligu za Slovan Bratislava. Sezonu 2014/15 strávil ve druhé nejvyšší finské soutěži v týmu Kajaanin Hokki. Od léta 2015 byl dvě sezony hráčem Olomouce, poté hrál rok ve slovenské Nitře a v létě 2018 se vrátil do české extraligy a tři roky úspěšně působil na západě Čech v týmu Energie. Na svém kontě má starty za národní tým Slovenska, reprezentoval naše východní sousedy na světových šampionátech hokejistů do 18 a 20 let. Není bez zajímavosti, že podobně jako jeho starší bratr Juraj (vicemistr světa 2012) vystudoval v Bratislavě na vysoké škole práva.

Staronovou tváří v týmu Beranů se stal šestadvacetiletý útočník DAREK HEJCMAN (narozen 14. 11. 1994), který už v uplynulé sezoně v rámci střídavých startů z prvoligového Přerova nastoupil ve Zlíně k 5 zápasům. Rodák z Chomutova si připsal premiérový start v mateřském klubu již v sezoně 2016/17. Kreativní centr působil doposud výhradně v první lize, čtyři sezony hrál v Kadani a poté strávil tři sezony v Přerově. Celkem v první lize odehrál za uvedené dva kluby 319 zápasů s bilancí 160 kanadských bodů za 58 gólů a 102 asistencí.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v přípravě na sezonu 2021/22 – stav k 1. květnu

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci: Ondřej Němec, Daniel Gazda, Peter Trška, Jakub Ferenc, Martin Novotný, Jiří Suhrada, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Adam Burian.

Útočníci: Antonín Honejsek, Tomáš Fořt, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Lukáš Vopelka, Zdeněk Okál, Jakub Šlahař, Tomáš Mikúš, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Jiří Karafiát, Darek Hejcman, Matěj Sebera, Vojtěch Dobiáš, Lukáš Chludil, Dominik Luža a Šimon Frömel.