Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

První letošní miminko na Valašsku se narodilo v porodnici ve Valašském Meziříčí

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se narodil jako první letošní miminko chlapeček Hugo ve 2 hodiny a 36 minut. Maminka přijela do porodnice z nedalekých Hranic na Moravě.

Ilustrační foto
Autor: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Prvním narozeným dítěm ve vsetínské porodnici byla Karolína Kubíková, na svět přišlav 6.28 hodin, má rovné 3 kg. Maminka Lenka je ze Vsetína. Druhé dítě roku 2022 se narodilo krátce po sedmé, chlapeček dostal jméno Viktor.

Úrazy na Silvestra

Mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková rovněž popsala jaká byla silvestrovská noc na chirurgické ambulanci. Lidé přicházeli s bolestmi břicha, zlomeninami i tržnými zraněními.

„Ošetřili jsme celkem čtrnáct lidí,“ bilancoval lékař Tomáš Bár s tím, že ze silvestrovských služeb patřila tato k těm klidnějším. „Do půlnoci byl běžný provoz, nevymykající se normě. Ošetřovali jsme poranění končetin, spolknuté cizí těleso, pokousání psem, bolesti břicha a tržnou ránu na hlavě,“ upřesnil. Na operační sál museli jen jednou, jednalo se o náhlou břišní příhodu. Od půlnoci na chirurgickou ambulanci přivezla zdravotnická záchranná služba celkem tři pacienty, a to kvůli poranění kolena, zlomenině zevního a vnitřního kotníku a natržené víčko po rvačce.