Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Policie & Hasiči

Profesionální hasiči ve Valašském Meziříčí dostanou od radnice peníze na člun

​Valašskomeziříčská radnice každoročně dotuje místní stanici Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Letos hasiči dostanou 300 tisíc korun.

Ilustrační foto
Autor: HZS Zlínského kraje

„Hasičský záchranný sbor je pro nás důležitým partnerem v případě zvládání a likvidace požárů, povodní a dalších krizových událostí. Zastupitelé proto pravidelně schvalují dotaci na nákup vybavení nezbytného pro zajištění a zvýšení akceschopnosti místní zásahové jednotky,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Pro letošek tak hasiči požádali Valašské Meziříčí o pomoc s nákupem motorového člunu a průmyslového čističe podlah v souhrnu za 350 tisíc korun.

„Člun využijí zejména při vyhledávání pohřešovaných osob či řešení průmyslových a jiných havárií na vodní hladině. Průmyslový čistič jednotce výrazně pomůže s údržbou podlah mimo jiné v garážích. Zastupitelé rozhodli, že hasičům poskytneme dotaci 300 tisíc korun s tím, že zbývající náklady uhradí Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje z vlastních zdrojů,“ navázal starosta Stržínek.