Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Aktuálně

Preventivní testování čeká také krajské úředníky

Od pondělí 17. ledna musí všichni zaměstnanci podstoupit test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2. Testovat se bude dvakrát týdně, a to nejdéle po dobu tří týdnů.

Ilustrační foto
Autor: repro

Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví musí počínaje 17. lednem všichni zaměstnanci podstoupit povinné testování na onemocnění covid-19, a to dvakrát týdně. Toto preventivní opatření by mělo v závislosti na šíření varianty omikron trvat nejdéle tři týdny. Antigenní testy podstoupí také všichni zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje, tedy i ti, kteří jsou očkovaní nebo prodělali covid-19 v posledních šesti měsících.

Testovat se budou zaměstnanci postupně před nástupem na pracoviště, v časovém rozmezí od 6:30 do 8:30 hodin. Hlavními testovacími dny budou pondělí a čtvrtek, službu bude zajišťovat specializovaná firma. Povinnost testování se týká všech zaměstnanců, včetně členů zastupitelstva a dalších orgánů obcí, neprokáží-li se testem od jiného zaměstnavatele nebo testem provedeným zdravotníkem.

S ohledem na šíření onemocnění covid-19 upřednostňuje Krajský úřad Zlínského kraje písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním. Zaměstnance krajského úřadu mohou zájemci kontaktovat prostřednictvím elektronické podatelny: podatelna@kr-zlinsky.cz nebo telefonního čísla 577 043 111. Dále se občané mohou obracet na konkrétní pracovníky prostřednictvím přímých kontaktů, zveřejněných na webových stránkách kraje: https://tel.kr-zlinsky.cz/

„Provoz krajského úřadu se nemění, úřední hodiny zůstanou i nadále beze změny,“ potvrdil Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.

Úřední hodiny krajského úřadu:
Pondělí 8 – 17
Úterý 8 – 15
Středa 8 – 17
Čtvrtek 8 – 15
Pátek 8 – 13

Návštěvníkům Finančního úřadu ke vstupu do budovy 21 slouží vchod z třídy Tomáše Bati.