Nejnovější zprávy: ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar! Luhačovice lákají na toulky za architekturou

Aktuálně

Preventivní testování čeká také krajské úředníky

Od pondělí 17. ledna musí všichni zaměstnanci podstoupit test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2. Testovat se bude dvakrát týdně, a to nejdéle po dobu tří týdnů.

Ilustrační foto
Autor: repro

Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví musí počínaje 17. lednem všichni zaměstnanci podstoupit povinné testování na onemocnění covid-19, a to dvakrát týdně. Toto preventivní opatření by mělo v závislosti na šíření varianty omikron trvat nejdéle tři týdny. Antigenní testy podstoupí také všichni zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje, tedy i ti, kteří jsou očkovaní nebo prodělali covid-19 v posledních šesti měsících.

Testovat se budou zaměstnanci postupně před nástupem na pracoviště, v časovém rozmezí od 6:30 do 8:30 hodin. Hlavními testovacími dny budou pondělí a čtvrtek, službu bude zajišťovat specializovaná firma. Povinnost testování se týká všech zaměstnanců, včetně členů zastupitelstva a dalších orgánů obcí, neprokáží-li se testem od jiného zaměstnavatele nebo testem provedeným zdravotníkem.

S ohledem na šíření onemocnění covid-19 upřednostňuje Krajský úřad Zlínského kraje písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním. Zaměstnance krajského úřadu mohou zájemci kontaktovat prostřednictvím elektronické podatelny: podatelna@kr-zlinsky.cz nebo telefonního čísla 577 043 111. Dále se občané mohou obracet na konkrétní pracovníky prostřednictvím přímých kontaktů, zveřejněných na webových stránkách kraje: https://tel.kr-zlinsky.cz/

„Provoz krajského úřadu se nemění, úřední hodiny zůstanou i nadále beze změny,“ potvrdil Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.

Úřední hodiny krajského úřadu:
Pondělí 8 – 17
Úterý 8 – 15
Středa 8 – 17
Čtvrtek 8 – 15
Pátek 8 – 13

Návštěvníkům Finančního úřadu ke vstupu do budovy 21 slouží vchod z třídy Tomáše Bati.