Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Policie & Hasiči

​Policisté předali devět migrantů zpět na Slovensko

Policisté ve čtvrtek 29. července ráno předali na Slovensko devět migrantů, které objevila policejní hlídka při kontrole vozidla v obci Starý Hrozenkov počátkem července.


Autor: Policie ČR

Krajská policejní mluvčí Lenka Javorková k případu uvedla:

Po nezbytných úkonech jsme tehdy všech devět osob z asijských zemí transportovali do zařízení pro zajištění cizinců, jelikož jeden z migrantů byl pozitivní na COVID-19 a musel být v izolaci. Dnes v brzkých ranních hodinách jsme všech devět osob na bývalém hraničním přechodě ve Starém Hrozenkově předali v rámci dohody mezi vládou České republiky a Slovenské republiky o předávání a přijímání osob na společné státní hranici slovenským policistům. Řidiči, který cizince do České republiky převezl, jsme sdělili podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což cizinci v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest svobody. Věc jsme předali státnímu zástupci. Bude následovat hlavní líčení před soudem.

Policisté ve Zlínském kraji vnímají zvýšený nápor v souvislosti s tranzitní nelegální migrací a přizpůsobují tomu výkon služby především každodenními kontrolami vozidel v blízkosti státních hranic se Slovenskou republikou.