Nejnovější zprávy: Krajská nemocnice má akutní nedostatek radiologických asistentů Kroměřížskou konzervatoř čeká mimořádný noční koncert

Policie & Hasiči

​Policisté měli v neděli plné ruce práce s fanoušky Komety Brno

Fanoušci Brna kradli na benzince a rozbíjeli oplocení uvnitř areálu stadionu Luďka Čajky.


Autor: Policie ČR

V neděli v 15.30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně odehráli zlínští hokejisté další utkání Tipsport extraligy, tentokrát s HC Kometa Brno, čemuž odpovídalo nasazení policistů, strážníků Městské policie ve Zlíně a pořadatelů.

Na zápas do Zlína dorazilo asi 600 fanoušků Komety Brno čtyřmi autobusy a několika osobními vozidly. Policisté jejich příjezd monitorovali již na cestě po dálnici.

Ještě před příchodem na stadion řešili policisté 3 přestupky, protože fanoušci šli na hokejový zápas se zahaleným obličejem.

Po skončení hokejového utkání si skupina brněnských fanoušků nasadila na obličej kukly a při východu ze stadionu poškodili oplocení i zídku uvnitř areálu. Přitom chtěli napadnout i strážníky městské policie, na pomoc proto musela nastoupit také pořádková jednotka policie. Policisté v souvislosti s tímto incidentem zajistili čtyři muže. Zda se bude v případě poškození majetku jednat o přestupek nebo trestný čin, bude jasné až po vyčíslení způsobené škody.

Při odjezdu fanoušků zpět zastavil jeden z autobusů na čerpací stanici ve Zlíně. Jednadvacetiletý muž z Velkého Meziříčí tady odcizil čtyři piva, která si dal do kapes a z prostor čerpací stanice odešel. Policisté muže přistihli přímo na místě a uložili mu blokovou pokutu. Pivo se tím mladému muži dost prodražilo.

Celkem tedy policisté v souvislosti s hokejovým utkáním řešili 9 přestupků, a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby, zahalování obličeje a krádež. Kromě krádeže postoupí všechny ostatní přestupky k projednání ve správním řízení.