Nejnovější zprávy: Cenu starosty Vsetína získal postižený trenér mládeže Herda Boj s komáry v Otrokovicích nekončí. Letos pokračují v hubení larev

Aktuálně

Policisté dopadli internetového podvodníka. Hrozí mu pět let

​Kriminalisté v těchto dnech obvinili pětatřicetiletého muže z Třebíče. Od loňska až dosud nabízel na různých prodejních portálech na internetu elektroniku, inkasoval za ni peníze, ale zákazníkům zboží nedodával.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

Dopadenému výtečníku hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody. Za stejný trestný čin byl muž již několikrát odsouzen, z věznice ho propustili v březnu loňského roku.

Obviněný muž podvedl celkem 35 osob ve věku od třinácti do dvaašedesáti let. Měli zájem o koupi herních konzolí, značkových mobilních telefonů a chytrých hodinek. Celkově mu na bankovní účet zaslali 123 tisíc korun. Po obdržení platby se prodejce stal nekontaktní.

Na internetu vystupoval pod jedenácti různými jmény nebo přezdívkami, pro kontakt využíval minimálně sedmnáct emailových adres a sedm telefonních čísel. Peníze si nechával zaslat na bankovní účet vedený na jméno nezletilé nevlastní dcery jeho kamaráda, který mu peníze předával v domnění, že jde o peníze z podnikání.

Vzhledem k tomu, že první trestní oznámení na neznámého podvodníka přijali policisté ve Zlíně, prověřování jeho trestné činnosti se slučovalo v jednom místě.

Kriminalisté odhalili totožnost podvodníka, ale ten byl nekontaktní. Neustále měnil bydliště i telefonní čísla, proto po něm koncem léta vyhlásili pátrání. Nakonec muže objevili v polovině prosince policisté z Vysočiny, kteří ho kontrolovali v penzionu malé obce a předali ho policistům ve Zlíně. Kriminalisté dvanáctkrát trestaného muže obvinili z dalšího trestného činu. Muž využil svého práva a odmítl vypovídat.