Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Policie & Hasiči

​Policisté dopadli anonymního ohlašovatele bomb z počátku letošního ledna

Na tísňové linky ve Vsetíně, Starém městě a Zlíně volal šestačtyřicetiletý muž ze Zlínska. Hrozí mu za to až osm let vězení. Magazín Patriot o tom informovala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.


Autor: Policie ČR

Kriminalisté jej dopadli koncem února. „Začátkem ledna měl oznámit na linku tísňového volání uložení nástražného výbušného systému v pobočkách firmy, od které odebíral zboží a neplatil za ně. Stejnou výhrůžku tehdy poslal i mailem na několik firemních adres,“ konstatovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Připomněla také, že obviněný darebák rozjel svou „akci“ 5. ledna. „Evakuovali jsme několik desítek osob ze všech tří budov. Objekty následně prohledávali psovodi se psy cvičenými na vyhledávání výbušnin. Kvůli bezpečnosti jsme také vyrozuměli České dráhy, aby zastavily provoz na železniční trati mezi Vsetínem a Jablůnkou, v jejíž blízkosti se jedna pobočka firmy nachází,“ uvedla Javorková s tím, že prohlídky policistům zabraly dva dny.

Pečlivým pátráním a postupným sbíráním indicií nakonec kriminalisté ukázali na muže, který měl už v dřívější době konflikty se zákonem. „Zadrželi jej v místě bydliště v jedné obci na Zlínsku a obvinili ze zločinů šíření poplašné zprávy a vydírání. Je to zákazník, který nakupoval pravidelně od poškozené firmy materiál a měl problémy s platební morálkou,“ doplnila tisková mluvčí.

Odkryla také trestní minulost zadrženého muže. V trestním rejstříku má už osm záznamů především za zpronevěru, podvody a krádeže. Za svůj nejnovější prohřešek je prozatím stíhán na svobodě.