Nejnovější zprávy: ​Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic známé herce, koncerty a Rodinný den Zlínem poběží na dva tisíce závodníků. Čekejte omezení dopravy

Policie & Hasiči

Policejní žně: o víkendu chytili téměř šedesát podnapilých řidičů

Celkem šedesát řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog přistihli policisté ve Zlínském kraji za uplynulé tři dny - od pátku do neděle. Jedná se o dvojnásobný počet podnapilých řidičů oproti uplynulým víkendům spojeným s pátkem.


Autor: Policie ČR

V pátek probíhaly kontroly v rámci celorepublikové akce zaměřené na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Policisté od čtyř hodin rána do půlnoci zkontrolovali v našem kraji 3 048 vozidel a zjistili 116 dopravních přestupků.

Kromě 21 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, dalších 25 řidičů překročilo rychlost jízdy. Celkem 18 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a dalších 6 řidičů řešili policisté kvůli nevyhovujícímu technickému stavu.

Během soboty a neděle se jednalo o standardní silniční kontroly, které probíhaly napříč Zlínským krajem. Mezi šedesáti zastavenými řidiči bylo 40 řidičů, kteří nadýchali do jednoho promile, 3 řidiči měli v dechu více než jedno promile, dále 11 podnapilých cyklistů a 6 řidičů pod vlivem drog.

Nejvíce řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu - 22 přistihli policisté na Zlínsku, nejméně pak na Uherskohradišťsku – 4 řidiči.

Kontroly na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a drog budou pokračovat i v nadcházejících dnech, týdnech a měsících. Řidiči musí počítat s častějšími silničními kontrolami i v souvislosti se začátkem letních prázdnin.