Nejnovější zprávy: ​Nový most do Průmyslové zóny Příluky se otevře a změní dopravní režim v lokalitě a okolí ​Benefiční baňka pro porodnici: tisícovka modrých a růžových kočárků našla majitele

Policie & Hasiči

​Podvodníci lákají na obchod s bitcoiny

Žena z Uherskohradišťska chtěla nakoupit bitcoiny. Podvodník na ní vylákal na 300 tisíc korun

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Na svou důvěřivost a neopatrnost doplácí v poslední době stále více lidí, mimo jiné i v souvislosti s nákupem virtuálních měn. Oběti přicházejí o nemalé částky ze svých úspor, které končí na účtech podvodníků!

Své o tom ví žena z Uherskohradišťska, kterou v září loňského roku telefonicky kontaktoval muž s nabídkou obchodování s bitcoiny. Ženu ujišťoval, že vložené peníze se znásobí, čemuž také uvěřila. Na jeho žádost ofotila platební kartu a občanský průkaz, odeslala jejich kopie a provedla první dvě platby. V následujících čtyřech měsících s ní muž komunikoval prostřednictvím e-mailu a dle jeho požadavků postupně odesílala další peníze. Podvodník z ní vymámil víc než tři sta tisíc korun. O své nešťastné investici nás žena informovala před pár dny. Pachatel je nyní podezřelý z trestného činu podvod. .

Policie varuje před těmito podvodníky a nabádá veřejnost k větší opatrnosti!

Více na stránkách https://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22670271&docType=ART