Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Po novém obchvatu v Otrokovicích je průjezd zdarma

Pro průjezd po nově zprovozněné polovině jihovýchodního obchvatu i severovýchodní části není potřeba mít dálniční známku. Nezpoplatněný úsek končí za EXITEM 30.


Autor: ŘSD ČR

Po polovině jihovýchodního obchvatu Otrokovic jezdí řidiči už 15 dní. Aktuálně pokračuje dostavba jeho druhého jízdního pásu. Tisíce aut a kamionů již z centra Otrokovic zmizely, stavební činnost kolem města však zdaleka neskončila.

Zprovoznění dálnice D55 v polovičním profilu koncem června ulevilo přetíženým ulicím a řidičům už nyní šetří desítky minut, které ještě před pár týdny často prostávaly v kolonách na kvítkovické světelné křižovatce. Na dálnici funguje zatím provoz v režimu 1+1. Finální dokončení stavby a zprovoznění obou jízdních pásů plánujeme na podzim letošního roku.

Projíždějící řidiči mohli zaregistrovat např. betonáž opěrné zdi na konci úseku. Dále probíhala instalace panelů dalších částí protihlukových stěn, a to třeba na větvích mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Napajedla.

Uzavírka silnice I/55 započatá ihned se spuštěním provozu na nový úsek D55 umožnila zahájení dostavby této mimoúrovňové křižovatky, kde je nutné vybudovat okružní křižovatku a z ní vedoucí nájezd na D55.