Nejnovější zprávy: ​Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic známé herce, koncerty a Rodinný den Zlínem poběží na dva tisíce závodníků. Čekejte omezení dopravy

Společnost

​Po Kroměřížské nemocnici se prohání první elektromobil

První užitkový elektromobil doplnil vozový park Kroměřížské nemocnice. Využijí ho pracovníci venkovní údržby ke sběru trávy či převozu materiálu.


Autor: Nemocnice Kroměříž

„Dosud naši pracovníci neměli nic podobného k dispozici a tyto činnosti prováděli manuálně, takže nové vozidlo jim značně usnadní a zefektivní práci,“ podotkla Hana Příleská, provozní náměstek Kroměřížské nemocnice.

Pro nákup elektromobilu se Kroměřížská nemocnice rozhodla hned z několika důvodů. „V současné době je kladen důraz na šetrný přístup k životnímu prostředí, proto je elektromobilita hodně skloňovaným tématem. Kromě nulových emisí mají elektromobily také nižší provozní náklady i nižší poruchovost než klasická auta na spalovací motor,“ doplnila Příleská.

Užitkový elektromobil značky Selvo pořídila nemocnice za 530 tisíc korun s DPH, až 200 tisíc korun by měla pokrýt dotace z programu Zelená úsporám.