Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

​Novým ředitelem Krajské nemocnice T. Bati je Jan Hrdý

Pozici předsedy představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) zastává od 1. února 2022 Jan Hrdý. Ve funkci nahradil Michala Filipa. O novém vedení v úterý rozhodlo představenstvo KNTB.


Autor: Zlínský kraj

„Můj hlavní úkol v KNTB bude zejména stavebně-manažerský a vnímám jej s velkým respektem,“ uvedl Jan Hrdý na setkání s managementem nemocnice a primářským sborem.

S primáři jednotlivých oddělení nyní hodlá intenzivně pracovat na přípravách stavby plánovaného centrálního pavilonu. „Budu se snažit také upevnit ekonomickou stabilitu nemocnice, která KNTB v posledních letech provází. Jako velký problém vnímám celorepublikový nedostatek zdravotnického personálu a vím, že se s ním budeme i nadále potýkat. V každém případě se těším na vzájemnou spolupráci,“ dodal.

Nového předsedu představenstva přivítal také náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, Michalu Filipovi poděkoval za skvělou práci v období epidemie. „Docent Filip převzal vedení nemocnice v nelehké době, kdy byli lidé rozděleni názory na stavbu nové nemocnice. Rozhodnutí odvolat docenta Filipa z představenstva KNTB padlo po vzájemné dohodě obou stran. V tuto chvíli potřebujeme posílit investiční část, a proto přichází inženýr Hrdý. Je to velmi kvalitní člověk,“ uvedl náměstek Lubomír Traub.

Michal Filip zůstává po vzájemné dohodě s Radou Zlínského kraje v KNTB a vrací se na oddělení neurochirurgie, bude působit v komisi pro přípravu koncepce krajského zdravotnictví a v dozorčí radě nemocnice.

Jana Hrdého, který doposud působil v představenstvu Uherskohradišťské nemocnice v oblasti provozu, obchodu a investic, zvolila do pozice člena představenstva KNTB Rada Zlínského kraje v pozici jediného akcionáře nemocnice na zasedání 24. ledna.

Krajští radní v pondělí 31. ledna rozhodli také o změně v dozorčí radě KNTB, kde Michal Filip a Jaromír Bernátek nahradí Jiřího Korce a Milana Plesara.

„Přeji novému předsedovi představenstva KNTB Janu Hrdému mnoho sil a zdraví do velmi náročné práce, která ho zde čeká. Věřím, že se mu podaří zúročit své bohaté zkušenosti z vedení Uherskohradišťské nemocnice. Celému představenstvu pak přeji dobrou a dělnou spolupráci pro úspěšný rozvoj Baťovky ve prospěch občanů našeho kraje,“ popřála vedení náměstkyně hejtmana zodpovědná za zdravotnictví Olga Sehnalová.