Nejnovější zprávy: Kroměříž vydala knižního průvodce – v češtině i v angličtině Zbytky z kaprů zaujaly vědce ze zlínské univerzity

Aktuálně

​Nový most u zóny Příluky změní dopravní režim v lokalitě a okolí

V pondělí 7. listopadu dojde k otevření nového silničního napojení na Průmyslovou zónu Příluky. O týden později pak dojde k instalaci provizorní lávky pro pěší a cyklisty v místě starého mostu.


Autor: Město Zlín

S otevřením nového mostu souvisí řada dopravních novinek včetně dočasných změn, omezení a objížděk. Všechna nová opatření a návrhy mají za hlavní cíl co nejméně zatížit a zdržovat provoz na hlavním silničním tahu I/49 od Zlína do Vizovic a obráceně, kde již nyní provádí Ředitelství silnic a dálnic opravy jednoho jízdního pruhu, a zároveň co nejméně zahustit provoz na Peroutkově nábřeží (kolem nemocnice). Peroutkovo nábřeží má být co nejvíce průjezdné z důvodu pohybu sanitních vozů. Také dočasné zjednosměrnění části ulice Cecilka je z důvodu usnadnění výjezdu sanitních vozů od areálu KNTB.

Všechna níže popsaná opatření a omezení budou platná nejdéle do konce tohoto roku. Termín dokončení celé stavby je květen

Jedu osobním autem z centra Zlína a potřebuji do Průmyslové zóny Příluky:

Z důvodu zachování plynulosti provozu a zamezení kolon nebude možné z hlavního tahu do zóny odbočit vlevo. Do zóny tak bude vyznačena objízdná trasa přes Želechovice a Lužkovice. Lze využít také trasu kolem areálu nemocnice.

Jedu osobním autem z centra Zlína a potřebuji do části Příluky:

Nebude možné využit starý ani nový most. Příjezd do části Příluky bude možný kolem areálu KNTB po Peroutkově nábřeží

Jedu od centra Zlína nákladním vozem, autobusem či MHD k Průmyslové zóně Příluky:

Zákaz odbočení vlevo pro tyto vozy neplatí, lze využít nový most.

Jedu osobním autem od Vizovic a potřebuji do Průmyslové zóny Příluky:

Mohu využít nové napojení a odbočit z hlavního tahu doprava přes novostavbu mostu nebo mohu odbočit do zóny už dříve přes Lužkovice a část Hvozdenské ulice dle směrových tabulí.

Jedu osobním či nákladním autem od Vizovic a potřebuji do části Příluky

Není možné využit starý ani nový most (kvůli částečné uzavírce ulice Cecilka). Využiju objízdnou trasu kolem Lidlu u křižovatky T. T. Bati a Podvesná XVII a dále kolem areálu KNTB.

Jedu osobním či nákladním autem od Vizovic a potřebuji na Pančavu, Příluckou či Štefánikovu ulici.

Na křížení ulice Pančava s Vizovickou (hlavní tah I 49) nemohu odbočit vlevo na Pančavu. Musím využít objízdnou trasu a vlevo odbočit až na křižovatce u Lidlu ve směru na ulici Díly VI a dále na Štefánikovu, Příluckou a Pančavu.