Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Policie & Hasiči

Nové kamery hlídají ve Vsetíně výtržníky v okolí Bunkru

Dvě nové kamery sledují prostranství ve Vsetíně před klubem Bunkr na Ohradě. Strážníci chtějí díky nim rychleji zasáhnout při rušení nočního klidu v této části města.


Autor: Město Vsetín

Poté, co se provozovatel klubu Hexagon, který fungoval v podzemí hotelu Vsacan, přestěhoval z centra města do prostor Bunkru na Ohradě, začaly se množit stížnosti obyvatel sídliště na hlučné návštěvníky postávající a kouřící ve večerních a nočních hodinách před vstupem do klubu.

Často také posedávali na lavičkách v blízkém okolí, konzumovali alkohol, znečisťovali veřejné prostranství lahvemi či močením. Výjimkou nebyly ani potyčky na prostranství před klubem. „I přesto, že jsme prováděli v této lokalitě zvýšenou hlídkovou činnost, situace nepřinesla kýžené zlepšení. Při příjezdu hlídky se situace uklidnila, ale po jejím odjezdu se hluk znovu stupňoval,“ uvedl ředitel městské policie Patrik Pecina a dodal, že problémy byly pouze před objektem samotným, nikoli uvnitř.

Při opakovaných kontrolách v klubu nebyly zjištěny žádné problémy například s naléváním alkoholu nezletilým. Ti jej spíše konzumovali venku. „Rozhodli jsme se proto po dohodě s vedením města a majitelem objektu rozšířit městský kamerový systém o dvě kamery umístěné na střeše budovy, které snímají prostor před klubem a také část sídliště směrem k hřišti,“ řekl dále Pecina s tím, že jde o jednu otočnou a jednu pevnou kameru, jejichž obraz je přenášen na služebnu městské policie. Náklady na pořízení kamer, instalaci a propojení se služebnou strážníků dosáhly 165 tisíc korun. „Můžeme tedy tuto lokalitu monitorovat a v případě potřeby zasáhnout,“ řekl dále Pecina.

Už v loňském roce se monitorovací systém městské policie dočkal rozšíření o kameru umístěnou na sportovní hale Na Lapači, z níž snímá prostor kolem skateparku. Nové dvě kamery na Ohradě zaokrouhlí jejich celkový počet na padesát. V nejbližší době však přibydou další dvě, a to na víceúčelovém areálu na Horní Jasence, kde budou snímat nejen samotné hřiště či garáž jednotky dobrovolných hasičů, ale i okolí azylového domu ELIM.