Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

Nová finta. Podvodníci nabízejí stavební práce, zkasírují a zmizí

V regionu řádí podvodní stavebníci. Ve Spytihněvi přinutili zaplatit seniora za vynucenou výměnu okapů 70 tisíc korun. Policisté po černé dodávce s vykutálenými dělníky pátrají.


Autor: Policie ČR

Koncem minulého týdne přijali policisté z Napajedel oznámení o podvodnících, kteří nabízejí okamžité provedení stavebních prací za přemrštěné ceny, přičemž využívají nevědomosti potenciálních zákazníků a připraví je o nemalé částky. Dávejte si na rychlé nabídky pozor a než někomu zadáte zakázku, nechte si kompletně zpracovat cenovou nabídku a zjistěte si reference na danou firmu.

Ve čtvrtek odpoledne přijela k rodinnému domu ve Spytihněvi na Zlínsku černá dodávka, ze které vystoupil muž s černými vlasy mluvící česky s cizím přízvukem a nabídl seniorovi, který mu otevřel dveře, výměnu okapových systémů. Než stačil senior zareagovat, vyskočili z vozu další tři muži podobného vzhledu a okamžitě začali pracovat. Cena za provedení prací se neustále měnila, nakonec po půl hodině činnosti chtěli zaplatit 150 tisíc korun. Dokonce seniorovi nabízeli, že ho odvezou k bankomatu. Nakonec jim dal 70 tisíc, které měl u sebe, a muži odjeli.

Jakmile se vrátila dcera podvedeného muže, zjistila, co se stalo, a pravděpodobný podvod oznámila na policejním oddělení.

Policisté po povedených dělnících pátrají. Pokud máte jakékoli poznatky k černé dodávce, v níž se pohybují, případně k jejich totožnosti, obraťte se na linku 158.